Radykalny, lewicowy polityk Jean-Luc Melenchon został skazany za swoje zachowanie wobec funkcjonariuszy policji w czasie przeszukania biura jego partii.

Melenchon to przewodniczący lewicowej partii Niepokorna Francja (FI) znany z krytyki globalizmu, Unii Europejskiej, polityki Angeli Merkel oraz Emmanuela Macrona. Wspiera też ruch Żółtych Kamizelek. Jak podała w poniedziałek telewizja France24 polityk został skazany na trzy miesiące więzienia w zawieszeniu oraz 8 tys. euro grzywny z paragrafu o „buncie” wobec organów państwowych. Sąd zakwalifikował w ten sposób przepychanki z prokuratorem i funkcjonariuszem policji w jakie parlamentarzysta wdał się w zeszłym roku.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

16 października 2018 r. funkcjonariusze wkroczyli do siedziby partii FI oraz mieszkania Melenchona by przeprowadzić przeszukania w ramach postępowań w których wysunięto wobec lewicowego polityka podejrzenia o nieprawidłowości w finansowaniu kampanii prezydenckiej w 2017 oraz nieprawidłowe wydatkowanie środków z Parlamentu Europejskiego. Melenchon był wówczas w biurze partyjnym i próbował dostać się do niego wbrew poleceniu policjantów.

„To wyrok polityczny” – ocenił Melenchon wychodząc z sali sądowej w podparyskim Bobigny. Całkiem odmiennego zdania był prawnik reprezentujący policję, który stwierdził – „ta sprawa nie została upolityczniona”.

Poza Melenchonem zostali skazani inni działacze jego partii. Grzywny w wysokości 7 tys. euro zasądzono wobec parlamentarzysty z ramienia FI  Bastiena Lachauda, deputowanego Parlamentu Europejskie Manuela Bomparda i rzeczniczki partii Muriel Rozenfeld

Czytaj także: Francja chce się zwrócić do WTO w 100-procentowych sprawie amerykańskich ceł

france24.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz