W Bundesracie, wyższej izbie niemieckiego parlamentu, złożono projekt ustawy zakazującej noszenia noży w miejscach publicznych takich jak centra handlowe. – podało w sobotę Deutsche Welle powołując się na dziennik „Saarbruecker Zeitung”.

Przedstawiciele Bremy i Dolnej Saksonii w Bundesracie napisali projekt ustawy zabraniający noszenia noży o stałym ostrzu dłuższym niż 6 centymetrów w miejscach publicznych, w których pojawia się wielu ludzi, takich jak centra handlowe, dworce, przystanki czy imprezy masowe.

Powodem projektu zaostrzenia przepisów jest, jak podano, „duża liczba ataków przy użyciu noża”. Według projektodawców noże są „szczególnie niebezpieczne” i zmniejszają poczucie bezpieczeństwa wśród społeczeństwa. Zdaniem autorów ustawy w miejscach, gdzie przebywa wielu ludzi panuje „wysokie prawdopodobieństwo” ataków nożowników. Przedstawiciele Bremy i Dolnej Saksonii liczą, że w Bundesracie projekt uzyska szerokie poparcie.

Jak pisze Deutsche Welle, obecnie w Niemczech można przy sobie nosić nóż o ostrzu o długości do 12 centymetrów. Nie dotyczy to noży sprężynowych, których nie można nosić niezależnie od długości ostrza. W Wielkiej Brytanii zakazane jest noszenie bez uzasadnienia jakiegokolwiek przedmiotu mogącego służyć jako broń, natomiast w Austrii nie ma żadnych wyraźnych regulacji w kwestii noszenia noży.

W Polsce kwestię posiadania niebezpiecznych przedmiotów w miejscu publicznym, w tym noży, reguluje kodeks wykroczeń. Stanowi on, że karze aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny podlegają te osoby, które posiadają taki przedmiot z zamiarem użycia go w celu popełnienia przestępstwa.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Kolejny atak imigranta-nożownika w niemieckim Bielefeld

Kresy.pl / Deutsche Welle
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz