Po raz drugi w ciągu kilkunastu dni w mieście Bielefeld w zachodnich Niemczech doszło do napadu imigranta z użyciem noża.

W sobotę pisaliśmy o bohaterskiej Polce, która zapobiegła gwałtowi odpędzając napastnika od ofiary mimo, że ten wyciągnął nóż i zadał jej ciosy powodujące lekkie obrażenia. Nie jest to jedyny przypadek ataku nożownika w Bielefeld w Nadrenii Północnej-Westfalii. Portal Neue Westafalische informuje o kolejnym tego typu przestępstwie do którego doszło w tym mieście w sobotę. Sprawcą był najprawdopodobniej ponownie imigrant.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Do ataku doszło około 18.45 w miejskim parku przy Mühlenstrasse. Osobnik wyglądający na będącego pod wpływem alkoholu napastował kobietę biegającą w parku. Został jednak przez nią odstraszony dzięki wsparciu przechodzącego nieopodal mężczyzny. Wkrótce potem zaatakowana została para młodych ludzi – chłopak i dziewczyna. Tym razem atak był niebezpieczny – przestępca użył noża. Napastnik próbował im ukraść podręczne torby. 20-letni Niemiec został dość poważnie zraniony w rękę, a także ucho. Konieczne okazało się założenie szwów. Jego towarzyszka – 20-letnia dziewczyna, odniosła lżejsze obrażenia. Oboje trafili do szpitala. Napastnik zdołał wyrwać chłopakowi torebkę typu „nerka” i uciec.

Policja Bielefeld poszukuje przestępcy. Według podawanego przez nią rysopisu, złodziejem był mężczyzna w wieku od 20 do 30 lat, o wzroście 1,8-1,9 m, posługujący się językiem angielskim i francuskim, i mający arykański wygląd – nosi między innymi krótkie dredy z wplecionymi w nie ozdobami.

nw.de/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz