Rzecznik Kremla o rozmowach Putina z Boltonem

Rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow powiedział dziennikarzom o czym Putin będzie rozmawiał z doradcą prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego.

Doradca prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego John Bolton przybył do Moskwy. Zapowiadano wcześniej, że głównym tematem rozmów z przedstawicielami rosyjskich władz w tym z prezydentem Władimirem Putinem będzie kwestia wyjścia USA z układu o zakazie używania pocisków pośredniego i średniego zasięgu bazowania lądowego (układ INF). Odstąpienie Waszyngtonu od tej umowy międzynarodowej forsował właśnie Bolton.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow mówił we wtorek o tematach rozmów Boltona z Putinem, z którym amerykański urzędnik spotka się w dzisiaj. Politycy poruszą kwestię stosunków dwustronnych, sytuacji w Syrii, konfliktów lokalnych, a także bezpieczeństwa strategicznego, jak informuje portal RIA Nowosti. To ostatnie sformułowanie sugeruje właśnie rozmowy o układzie INF.

Bolton spotkał się już z sekretarzem rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa Nikołajem Patruszewem, ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem, i ministrem obrony Siergiejem Szojgu. Z tym pierwszym Amerykanin rozmawiał właśnie o możliwości podpisania nowego traktatu dotyczącego pocisków rakietowych średniego i pośredniego zasięgu a także o obwinieniu Jeleny Husiajnowej w sprawie ingerencji w amerykańskie wybory. Z kolei z szefem rosyjskiej dyplomacji Bolton omawiał kwestię Syrii i Afganistanu.

Z ministrem obrony Siergiejem Szojgu Bolton rozmawiał o wyścigu zbrojeń i także o sytuacji w Syrii. Ministerstwo Obrony Rosji nazwało rozmowy z Boltonem „konstruktywnymi”.

ria.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  Tutejszym :

  „Ministerstwo Obrony Rosji nazwało rozmowy z Boltonem „konstruktywnymi”.”
  Czyli obie strony przedstawiły swoje argumenty i uznały je za właściwe.
  Teraz czas na negocjacje czyli ogólne, obustronne targi.
  Ciekawe co Rosjanie tym razem utargują, w tym są mistrzami,
  chociaż Trump sroce spod ogona też nie wypadł…