Deportacja Saakaszwilego do Polski nie uszła uwadze władz Unii Europejskiej.

Unia Europejska jest zainteresowana sprawą deportacji Micheila Saakaszwilego do Polski i oczekuje, że nie dojdzie do złamania prawa – wynika z odpowiedzi rzeczniczki UE udzielonej Europejskiej Prawdzie.

Kontynuujemy śledzenie rozwoju sytuacji związanej z Micheilem Saakaszwilim. Liczymy, że zasady prawne, jak i prawa Micheila Saakaszwilego zostaną poszanowane. – powiedziała urzędniczka.

Przypomnijmy, że były prezydent Gruzji i były gubernator Odessy w niedawnej rozmowie z niemieckim dziennikiem „Bild” zażądał wsparcia ze strony Unii Europejskiej, a zwłaszcza kanclerz Angeli Merkel w swoim konflikcie z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką. Groził, że w przeciwnym razie może dojść do rozpadu tego kraju.

Wydalony w poniedziałek z Ukrainy do Polski Micheil Saakaszwili nie ma zamiaru ubiegać się o azyl polityczny w Polsce. Potwierdził, że jest pod opieką polskiej policji i rozmawiał z kierownictwem ministerstwa spraw wewnętrznych.

Były prezydent Gruzji został wczoraj zatrzymany przez ukraińskie służby w gruzińskiej restauracji w centrum Kijowa. Następnie został przewieziony na lotnisko w Boryspolu i wywieziony do Warszawy. Noc spędził w jednym z warszawskich hoteli, który według ukraińskich mediów przydzieliły mu polskie władze. Sam Saakaszwili nie chciał ujawnić, o który obiekt chodzi, ale podziękował polskim władzom za udzieloną mu gościnę.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / Europejska Prawda
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz