Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow potwierdził, że prezydent Rosji weźmie udział w uroczystości ślubu minister spraw zagranicznych Austrii Karin Kneissl.

Ślub szefowej austriackiej dyplomacji zaplanowany jest na 18 sierpnia. Pytany o udział Władimira Putina w uroczystości jego rzecznik odpowiedział – „Tak, zatrzyma się tam w drodze do Berlina”. Także doradca rosyjskiego prezydenta Jurij Uszakow potwierdził, że będzie on gościem na ślubie Kneissl – „Będziemy tam by złożyć gratulacje”.

Ceremonia ślubu minister spraw zagranicznych Austrii z biznesmenem Wolfgangiem Meilingerem odbędzie się w jednej z winnic położonych w Styrii. Putin nie zabawi na nim zbyt długo, bowiem jeszcze tego samego dnia ma spotkać się w Berlinie z niemiecką kanclerz Angelą Merkel. Jak podaje rosyjska telewizja RT austriackie służby specjalne już planują szczegółowo zabezpieczenie krótkiej wizyty rosyjskiego przywódcy. Miejsce ślubu będzie chronione między innymi przez snajperów.

Putin przebywał już w tym roku z oficjalną wizytą w Austrii. Odbyła się ona 5 czerwca. To właśnie wówczas Kneissl przekazała mu zaproszenie na swój ślub.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Minister spraw zagranicznych Austrii wywodzi się Wolnościowej Partii Austrii ( FPÖ), która opowiada się za współpracą z Rosją i zniesieniem unijnych sankcji wobec niej.

CZYTAJ TAKŻE: Były austriacki minister finansów doradcą w Nord Stream 2

rt.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz