Nord Stream 2 zatrudnił kolejnego polityka z zachodniej Europy. Jest nim Austriak Hans Jörg Schelling.

Hans Jörg Schelling, były minister finansów Austrii, pracuje jako doradca przy projekcie Nord Stream 2 – podała w poniedziałek austriacka gazeta Oberösterreichische Nachrichten. Jak napisała w czwartek Polska Agencja Prasowa, polityk potwierdził tę informację.

„Schelling ma teraz pomóc Nord Stream 2 zakończył się sukcesem” – napisały Oberösterreichische Nachrichten. Wydawana w Linzu gazeta przypomniała, że Schelling nie jest jedynym zachodnim politykiem, który pracuje dla Nord Stream 2. Przewodniczącym komitetu akcjonariuszy spółek Nord Stream i Nord Stream 2 jest były niemiecki kancerz Gerhard Schroeder, który ponadto we wrześniu 2017 roku został wybrany na szefa rady dyrektorów rosyjskiego koncernu naftowego Rosnieft. Na czele Nord Stream 2 stoi Niemiec Matthias Warnig, były pracownik Stasi.

W kontekście informacji o ujawnionym nowym zajęciu Schellinga Oberösterreichische Nachrichten przypomniały, że projekt rosyjskiego Gazpromu współfinansuje, oprócz niemieckich koncernów Uniper i Wintershall, francuskiego Engie i brytyjsko-holenderskiego Royal Dutch Shell, także austriacka firma OMV.

Jak pisze PAP, Hans Jörg Schelling należy do Austriackiej Partii Ludowej, która obecnie współrządzi w Austrii. Z niej też wywodzi się obecny austriacki kanclerz Sebastian Kurz. Schelling był ministrem finansów w latach 2014-2017.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że spółka Nord Stream 2 otrzymała we wtorek pozwolenie na budowę i eksploatację gazociągu na dnie Bałtyku w wyłącznej strefie ekonomicznej Niemiec. Decyzja ta zakończyła etap wydawania pozwoleń na budowę i eksploatację gazociągu w Niemczech. Według spółki procedury uzyskiwania pozwoleń od pozostałych czterech krajów – Rosji, Finlandii, Szwecji i Danii – idą zgodnie z harmonogramem. Spółka spodziewa się, że dostanie je w najbliższych miesiącach.

Kresy.pl / Oberösterreichische Nachrichten / PAP
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz