Putin w Austrii opowiedział się za naprawą relacji z UE

Prezydent Rosji Władimir Putin rozpoczął we wtorek roboczą wizytę w Austrii, gdzie spotkał się z prezydentem Austrii Alexandrem Van der Bellenem.

Rosja jest zainteresowana naprawą swoich powiązań w Unią Europejską – powiedział we wtorek w Wiedniu Władimir Putin, który w pierwszą podróż po reelekcji wybrał się do stolicy Austrii.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„Jesteśmy całkowicie otwarci i gotowi do wspólnej pracy” – powiedział prezydent Rosji na konferencji prasowej po spotkaniu ze swoim austriackim odpowiednikiem Alexandrem Van der Bellenem.

Putin potwierdził, że przedstawiciele Rosji i Unii Europejskiej prowadzą już w wielu sprawach „konstruktywne, lecz niełatwe” dyskusje.

Jednocześnie rosyjski prezydent ogłosił w Wiedniu, że unijne sankcje już nie szkodzą Rosji, a za ochłodzenie dyplomatycznych relacji z Rosją należy winić stronę europejską.

Prezydent Austrii podkreślił na konferencji z Putinem, że „Austria zawsze starała się rozładowywać napięcia”.

– Zawsze wahałem się mówić o Europie i Rosji, ponieważ bardzo duża część Rosji jest w jasny sposób częścią Europy – mówił Van der Bellen.

Austria była jednym z niewielu europejskich krajów, który nie wydalił żadnego rosyjskiego dyplomaty po otruciu Siergieja Skripala i jego córki. Oba kraje łączą projekty energetyczne, Austria jest jednym z głównych odbiorców rosyjskiego gazu w Europie.

Kolejnym punktem programu wizyty Putina w Wiedniu są rozmowy z kanclerzem Sebastianem Kurtzem. Zgodnie z oczekiwaniami politycy wystąpią na konferencji prasowej i wezmą udział w ceremonii podpisania dwustronnych dokumentów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

CZYTAJ TAKŻE: Były austriacki minister finansów doradcą w Nord Stream 2

Kresy.pl / dpa / TASS

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz