Katarina Barley chce ukarać finansowo Polskę i Węgry za „łamanie praworządności”.

Jak podał w czwartek portal DoRzeczy.pl, powołując się na stronę internetową programu 1 niemieckiego radia publicznego, wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego, członkini SPD Katarina Barley opowiedziała się za finansowym „zagłodzeniem” Polski i Węgier w związku z zarzutami o „łamanie praworządności”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

W opinii Barley sytuacja w Polsce i na Węgrzech jest „szczególnie poważna” i należy zwiększyć wobec nich presję finansową odbierając im wypłaty w unijnego budżetu.

„Państwa, takie jak Polska i Węgry, trzeba finansowo zagłodzić. Dotacje unijne stanowią bowiem skuteczną dźwignię” – cytuje jej wypowiedź DoRzeczy.pl.

Berley zapowiedziała, że jeśli nie zostaną uzgodnione sankcje za „łamanie praworządności”, w Parlamencie Europejskim zostanie podjęta próba zablokowania budżetu UE.

Katarina Barley dostała się do Europarlamentu w 2019 roku z ramienia Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD). Jest jednym z 14 wiceprzewodniczących PE. Wcześniej była m.in. ministrem sprawiedliwości, ministrem ds. rodziny, osób starszych, kobiet i młodzieży w rządach Angeli Merkel a także sekretarzem generalnym SPD.

Jak pisaliśmy, w środę Komisja Europejska opublikowała raport na temat praworządności we wszystkich 27 państwach członkowskich UE, w którym największej krytyce poddano Polskę i Węgry. W aneksie dotyczącym Polski zgłoszono m.in. zastrzeżenia dotyczące wymiaru sprawiedliwości, systemu zapobiegania korupcji, funkcjonowania Rady Mediów Narodowych i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Polacy i Węgrzy sprawdzą praworządność w Unii Europejskiej

Kresy.pl / dorzeczy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz