Niemieccy chadecy chcą uczyć dzieci uchodźców wartości konstytucyjnych

Niemieccy chadecy chcą pomóc dzieciom uchodźców w integracji wprowadzając dla nich lekcje „nauki o wartościach” wypływających z niemieckiej konstytucji. O sprawie napisał w poniedziałek Rheinische Post.

Rheinische Post dotarł do projektu decyzji, która ma być uchwalona we wtorek podczas konferencji szefów klubów parlamentarnych Unii chadeckiej w Bundestagu i parlamentach regionalnych, która odbywa się we Frankfurcie nad Menem. Zapisano w nim, że częścią udanej integracji powinno być przekazanie uchodźcom wartości i zasad niemieckiego państwa prawa. W tym celu niemieccy chadecy chcą wprowadzić w całych Niemczech lekcje nauki o praworządności lub lekcje „nauki o wartościach”. Pomysł nie jest nowy – wcześniej proponowali takie rozwiązanie premier Bawarii Markus Soeder z CSU i premier Hesji Volker Bouffier z CDU.

Dzieci uchodźców miałyby uczyć się, że wartości zapisane w niemieckiej konstytucji, takie jak poszanowanie godności ludzkiej, wolność słowa i prasy, monopol państwa na przemoc a także równouprawnienie kobiet i mężczyzn są „niezbędnymi wartościami stojącymi ponad odmiennymi poglądami kulturalnymi lub religijnymi”.

Jak pisze Deutsche Welle, głównym tematem konferencji przywódców klubów parlamentarnych chadeków we Frankfurcie nad Menem jest polityka migracyjna. Politycy rozmawiają m.in. o planowanym utworzeniu centrów detencyjnych, w których migranci mają oczekiwać na rozpatrzenie ich wniosków azylowych, a jeśli nie uzyskają ochrony, na wydalenie. Utworzeniem takich ośrodków zainteresowane są na razie jedynie Bawaria, Hesja, Nadrenia Północna-Westfalia i Saksonia. Dzisiaj w konferencji weźmie udział kanclerz Angela Merkel.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Tuż przy granicy z Polską powstały dwa obozy dla uchodźców

Kresy.pl / Deutsche Welle / Rheinische Post

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz