Dwie osoby zostały poważnie ranne w poniedziałek w Erfurcie w Niemczech w wyniku ataku nożownika. Policja ujęła podejrzanego po pościgu. To drugi w ostatnich dniach atak z użyciem noża w Niemczech w miejscu publicznym.

Jak podawała agencja Reutera, w poniedziałek rano doszło do ataku nożownika na dwóch przechodniów w stolicy Turyngii – Erfurcie. Do szpitala z poważnymi, ale nie zagrażającymi życiu ranami trafiły dwie ofiary, obywatele niemieccy, w wieku 45 i 68 lat. Nożownik zbiegł z miejsca zdarzenia.

Według Deutsche Welle nożownika ujęto w jego własnym mieszkaniu po policyjnym pościgu, prowadzonym m.in. przy pomocy psów tropiących i śmigłowca. Wiadomo o nim jedynie, że jest to mężczyzna w wieku 32 lat. Jeszcze przed jego ujęciem podawano, że posługiwał się językiem niemieckim, miał jasne włosy i poznaczoną bliznami twarz.

Policja poinformowała, że ​​domniemany napastnik również został ranny, ale jego obrażenia wydają się być samookaleczeniem. Podejrzany także trafił do szpitala.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Atak w Erfurcie nastąpił zaledwie trzy dni po tragicznym w skutkach ataku nożownika w centrum miasta Wuerzburg w Bawarii. W ataku zginęły trzy osoby, a pięć zostało poważnie rannych. Według jednego ze świadków nożownik miał krzyczeć przed atakiem „Allahu Akbar!”. Z tego powodu policja przypuszcza, że atak miał podłoże islamistyczne. Jak podawaliśmy, serwis Rheinische Post informował, że według policji sprawcą był 24-letni Somalijczyk.

Kresy.pl / reuters.com / dw.com

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz