Celnicy Niderlandów kontrolujący kierowców jadących z Wielkiej Brytanii zabierają im kanapki o ile zawierają mięso lub nabiał.

O praktykach niderlandzkich celników napisał w poniedziałek portal brytyjskiego dziennika „The Guardian” powołując się na materiał niderlandzkiej telewizji. Fragment reportażu został zamieszczony na Twitterze. Materiał został nakręcony w porcie dla promów w Rotterdamie gdzie odbywała się kontrola kierowców i samochodów z Wielkiej Brytanii.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

W związku z opuszczeniem przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej i końcem okresu przejściowego w ramach tego procesu, państwo to traktowane jest już w pełni jako strona trzecia. Obejmuje je unijny zakaz wwozu przez prywatne osoby różnego rodzaju produktów żywnościowych.

„Nie wolno już wwozić do Europy niektórych rodzajów żywności, takich jak mięso, owoce, warzywa, ryby i tego typu rzeczy” – mówił celnik jakiego nagrała niderlandzka telewizja, który odbierał kontrolowanemu kierowcy jego kanapki. Kontrolowany zapytał, czy może oddać samą wędlinę z kanapek i zatrzymać chleb, lecz Holender odpowiedział: „Nie, wszystko zostanie skonfiskowane. Witam po Brexicie, proszę pana, przepraszam.”

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„The Guardian” przypominał, że okres przejściowy związany z wystąpieniem Wielkiej Brytanii z UE zakończył się 31 grudnia.

Czytaj także: Białoruś zdecydowała o wydaleniu dwojga brytyjskich dyplomatów

thegurdian.com/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz