Celnicy Niderlandów kontrolujący kierowców jadących z Wielkiej Brytanii zabierają im kanapki o ile zawierają mięso lub nabiał.

O praktykach niderlandzkich celników napisał w poniedziałek portal brytyjskiego dziennika “The Guardian” powołując się na materiał niderlandzkiej telewizji. Fragment reportażu został zamieszczony na Twitterze. Materiał został nakręcony w porcie dla promów w Rotterdamie gdzie odbywała się kontrola kierowców i samochodów z Wielkiej Brytanii.

W związku z opuszczeniem przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej i końcem okresu przejściowego w ramach tego procesu, państwo to traktowane jest już w pełni jako strona trzecia. Obejmuje je unijny zakaz wwozu przez prywatne osoby różnego rodzaju produktów żywnościowych.

„Nie wolno już wwozić do Europy niektórych rodzajów żywności, takich jak mięso, owoce, warzywa, ryby i tego typu rzeczy” – mówił celnik jakiego nagrała niderlandzka telewizja, który odbierał kontrolowanemu kierowcy jego kanapki. Kontrolowany zapytał, czy może oddać samą wędlinę z kanapek i zatrzymać chleb, lecz Holender odpowiedział: „Nie, wszystko zostanie skonfiskowane. Witam po Brexicie, proszę pana, przepraszam.”

“The Guardian” przypominał, że okres przejściowy związany z wystąpieniem Wielkiej Brytanii z UE zakończył się 31 grudnia.

Czytaj także: Białoruś zdecydowała o wydaleniu dwojga brytyjskich dyplomatów

thegurdian.com/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply