Media: Nord Stream 2 ogłosił upadłość

Szereg mediów informuje, że operator gazociągu Nord Stream 2 zwolnił wszystkich pracowników i ogłosił upadłość.

Jak podała we wtorek Polska Agencja Prasowa, portal „Tages Anzeiger” poinformował o ogłoszeniu upadłości przez spółkę Nord Stream 2 AG, która miała być operatorem gazociągu na dnie Bałtyku.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

375.18 PLN    (1.7%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Informacje o upadłości spółki pochodzą od Silvii Thalmann-Gut, przedstawicielki kantonu Zug ds. gospodarczych. Według niej upadłość dotyczy 100-110 pracowników.

Z kolei brytyjski Express podał, także powołując się na szwajcarskie media, że Nord Stream 2 AG zwolniła we wtorek 106 pracowników. Taką samą informację podaje Yahoo.

Wcześniej we wtorek agencja Reutera podała, powołując się na dwa źródła, że Nord Stream 2 AG współpracuje z doradcą finansowym przy rozliczaniu części swoich zobowiązań i może formalnie w tym tygodniu rozpocząć postępowanie upadłościowe w szwajcarskim sądzie.

Ruch ten ma wynikać z amerykańskich sankcji nałożonych na gazociąg.

Zarejestrowana w Szwajcarii spółka Nord Stream 2 AG należy do rosyjskiego Gazpromu. Spółka niedawno zakończyła budowę drugiej nitki rosyjsko-niemieckiego gazociągu. Prezydent USA nałożył kilka dni temu sankcje na spółkę i członków jej zarządu.

W ubiegły wtorek Niemcy podjęły decyzję o wstrzymaniu certyfikacji gazociągu Nord Stream 2.

W czwartek nad ranem armia Rosji rozpoczęła, na polecenie Władimira Putina, operację zbrojną przeciwko Ukrainie na pełną skalę. Rosjanie zajęli dużą część obwodu chersońskiego, część obwodu ługańskiego, czernichowskiego, sumskiego, zaporoskiego i podeszli pod Kijów, gdzie trwają walki, podobnie jak w Charkowie, drugim co do wielkości mieście kraju.

Kresy.pl / pap.pl / express.co.uk / news.yahoo.com

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz