Szef Obwodowej Administracji Państwowej w Charkowie poinformował rano, że do miasta wkroczyło wojsko rosyjskie. Według rosyjskiego MON-u siły DRL i ŁRL nacierają w głąb Ukrainy, a Chersoń i Berdiańsk zostały zablokowane. Szturm na Mariupol miał zostać odparty.

„Doszło do przedostania się wroga w lekkim sprzęcie w Charkowie. W tym w centralnej części miasta. Uwaga! Nie opuszczajcie miejsc ukrycia! Siły Zbrojne Ukrainy likwidują wroga. Cywilów prosimy o nie wychodzenie na ulice miasta” – napisał na swoim Facebooku Ołeh Sinegubow, szef Obwodowej Administracji Państwowej w Charkowie

Jak informowaliśmy już w naszej relacji na żywo, strona ukraińska podała, że oddział bądź oddziały rosyjskie przedarły się już do centrum Charkowa, gdzie w niedzielę rano doszło do walk.

Anton Geraszczenko z ukraińskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych zamieścił nagrania walk w tym mieście. Podał on, że walki toczą się na skrzyżowaniach ulic Czernyszewskiego i Skrypnyka. Na zamieszczonych przez niego krótkich nagraniach mających pochodzić z Charkowa widać pojazdy z rosyjskimi oznaczeniami jadące przez miasto oraz płonący sprzęt.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało o kapitulacji 302. pułku rakietowego Sił Zbrojnych Ukrainy wyposażonego w systemy Buk pod Charkowem. 471 ukraińskich żołnierzy miało trafić do niewoli.

“Atak na Mariupol został odparty” – poinformował reporter “The Kyiv Independent”.

Eduard Basurin powiedział, że milicja ludowa DRL zajęła miejscowości Dmitrówka, Swobodnoje, Donskoje i Anadol (na południe i południowy wschód od Wołnowachy).

Kresy.pl / rbc.ru

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply