Bawarska gmina Oberammergau przełożyła na 2022 rok słynne przedstawienie pasyjne, które odbywa się od 1663 roku w podziękowaniu Bogu za wybawienie miejscowości od epidemii dżumy.

Mieszkańcy miejscowości wykonują przedstawienie pasyjne co 10 lat, przedstawiając mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. W tym roku przedstawienie miało odbyć się po raz 42. Jak podała agencja dpa, w czwartek organizatorzy przedstawienia ogłosili, że przekładają jego tegoroczną premierę na 2022 rok. Nabywcom biletów zaoferowano zwrot pieniędzy, bądź skorzystanie z zakupionych biletów za dwa lata.

Tegoroczna premiera pasji miała odbyć się 16 maja a do października br. planowano pokazać widowisko stokrotnie. Łączną liczbę widzów wszystkich przedstawień szacowano na pół miliona. W widowisku miała wziąć udział połowa z 5 tysięcy mieszkańców miejscowości.

Próby przedstawienia zawieszono przed tygodniem. Organizatorzy zastanawiali się nad przeniesieniem premiery na lato, ale ostatecznie postanowili zaczekać dłużej.

Jak pisze dpa, jak na ironię tradycja wystawiania przedstawień pasyjnych w Oberammergau jest związana z inną epidemią. W 1663 roku miejscowi obiecali Bogu, że co 10 lat będą wystawiać pasję, jeśli ocali ich od dżumy.

Przedstawienie było już raz przekładane i co najmniej dwa razy odwoływane. W 1920 roku w związku ze skutkami I wojny światowej przesunięto premierę o 2 lata. W 1770 roku pasji nie wystawiono z powodu zakazu na gruncie religijnym a w 1940 roku z powodu II wojny światowej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus: Niemcy zamykają granice

Kresy.pl / dpa
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz