Jak poinformował we wtorek portal Middle East Eye, brat zamachowcy samobójcy z Manchesteru był torturowany w Libii przez brytyjski wywiad.

Brat zamachowcy z Manchesteru, Salman Abedi został ujęty w Libii i według portalu był poddany torturom przez brytyjski wywiad. W ten sposób były od niego wymuszane zeznania.

Brat zamachowcy został we wtorek skazany za współudział w zabójstwie 22 uczestników koncertu. Abedi całkowicie zaprzecza braniu udziału w morderstwie i w szykowaniu morderstwa, ale odmówił podania dowodów w swojej odmowie. Grozi mu dożywotnie pozbawienie wolności.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przed procesem, obrona argumentowała, że „brytyjski rząd był zaangażowany w aktywne torturowanie podejrzanych”. Sąd jednak stwierdził, że rozprawa musi się odbyć niezależnie od tego jak oskarżony był traktowany w Trypolisie.

W pewnym momencie obrona podawała argumenty, że brytyjscy agenci przesłuchiwali Salmana Abediego w obecności nielegalnych milicji libijskich.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl/Middle East Eye
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz