Po tym gdy islamista nożownik zabił trzy osoby w Nicei, inny terrorysta próbował zaatakować w Avignonie.

Według relacji portalu brytyjskiej gazety „The Independent” agresywny mężczyzna miał grozić przechodniom bronią, nożem lub pistoletem, w Montfavet – dzielnicy Avignonu. Wydawane przez niego okrzyki „Allahu akbar” świadczą o islamistycznym tle incydentu. Według portalu ekstremista został zastrzelony przez funkcjonariuszy francuskich policji

Ekstremista z Avignonu wystąpił mniej więcej w tym samym czasie, w którym nastąpił atak terrorystyczny w Nieci. Nie są to jednak jedyne ataki terrorystyczne wymierzone we Francuzów 29 października. Jak podaje portal telewizji France24 w Arabii Saudyjskiej zaatakowany został strażnik konsulatu Francji w mieście Dżedda. Strażnik odniósł rany, ale jak twierdzi telewizja France24 życiu hospitalizowanego funkcjonariusza nie zagraża niebezpieczeństwo.

Napastnik z Dżeddy, podobnie jak terrorysta z Nicei, użył noża. Jak podała lokalna policja zatrzymanym sprawcą jest saudyjski obywatel. Brak dalszych szczegółów w tym personaliów terrorysty.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W czwartek przed południem islamski ekstremista zabił trzy osoby w bazylice Notre Dame w Nicei. Postrzelony przez policjantów został zatrzymany.

Dzisiejsze ataki następują dwa tygodnie po zamordowaniu francuskiego nauczyciela Samuela Paty’ego przez muzułmańskiego uchodźcę narodowości czeczeńskiej. Czeczen także obciął głowę Paty’emu ponieważ ten pokazał uczniom w czasie zajęć karykaturę Mahometa.

Zamknięcie jednego z francuskich meczetów oraz zapowiedź prezydenta Francji zwiększenia kontroli państwowej nad praktykowaniem islamu, wywołała krytykę ze strony władz Turcji, która przerodziła się w poważny konflikt dyplomatyczny.

independent.co.uk/news.sky.com/france24.com/kresy.pl




Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz