Prezes koncernu farmaceutycznego Sanofi France Olivier Bogillot zapowiedział wprowadzenie szczepionki przeciw COVID-19 już w połowie przyszłego roku.

Bogillet stwierdził, że szczepionka opracowywana przez jego koncern może wejść do dystrybucji już w czerwcu 2021 r., podał w niedzielę portal Bankier.pl. Francuz podkreślił przy tym, że ma być on znacznie praktyczniejsza, bo łatwiejsza w przechowywaniu niż szczepionka opracowana przez amerykańską firmę Pfizer i niemiecką firmę BioNTech.

Szczepionka amerykańsko-niemiecka od produkcji aż do podania musi być przechowywana w temperaturze minus 70 stopni Celsjusza. Oznacza to duże problemy z jej dystrybucją i magazynowaniem. Prezes Sanofi twierdzi, że produkt francuski będzie lepszy bo będzie wymagał jedynie standardowego chłodzenia, nie mrożenia.  Jak przytoczył Bankier.pl – „nasza szczepionka będzie jak szczepionka przeciw grypie, można ją umieścić w lodówce” – powiedział Bogillet.

Francuski koncern kończy drugą fazę testów specyfiku na grupie kilkuset pacjentów. Pełne wyniki tego badania mają zostać opublikowane już w grudniu. Na razie nie wywołują żadnych zastrzeżeń. W przypadku udanych testów rozpocznie się trzeci etap prób, tym razem już na kilkudziesięciu tysiącach pacjentów. „Celem jest dotarcie do końca 2021 r. z miliardem dawek. W 2022 r. możemy nawet zwiększyć produkcję, by przekroczyć tę liczbę” – zadeklarował prezes Sanofi France.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak do tej pory szczepionkę przeciw koronawirusowi COVID-19 wyprodukowali już Rosjanie i Chińczycy. Jak podaje Bankier.pl, obecnie trwa 35 projektów badawczych mających doprowadzić do opracowania skutecznej szczepionki na nowego wirusa. 11 projektów znajduje się w trzeciej fazie testów.

bankier.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz