Ciężki sprzęt likwiduje obozowisko migrantów w Paryżu [+VIDEO]

Francuska policja i służby miejskie Paryża wznowiły likwidowanie „dzikich” obozowisk migrantów. We wtorek we wczesnych godzinach porannych zlikwidowano obozowisko w Porte d’Aubervilliers na północy Paryża.

Jak podaje agencja Reutera, policja usunęła migrantów z obozowiska, które było zlokalizowane przy ruchliwej obwodnicy Peryferyjnej. Mieszkało w nim w opłakanych warunkach ponad tysiąc osób. Wyprowadzonych zabrano do autobusów, aby przewieźć ich do nowego miejsca zakwaterowania. Migranci nie stawiali oporu. Były to osoby głównie z Afryki Północnej, Bliskiego Wschodu i Azji.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Po ewakuowaniu ludzi z obozowiska na jego teren wjechał ciężki sprzęt, który zaczął usuwać pozostawione rzeczy. Buldożery zgarniały namioty, śmieci, gruz i wszelkie inne przedmioty. Operację nadzorowała osobiście mer Paryża Anne Hidalgo.

Jak twierdzi Reuters, liczba migrantów w Paryżu zwiększyła się po rozbiciu przez policję w 2016 roku obozu w Calais. Władze likwidują takie „dzikie” osiedla, ale wkrótce pojawiają się one w innych miejscach. Obozowisko w Porte d’Aubervilliers powstało dwa miesiące po tym, jak policja przeprowadziła podobną akcję w dwóch wielkich miasteczkach namiotowych migrantów na północy Paryża.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Francuskie władze już w listopadzie ub. roku zapowiadały ograniczenie napływu imigrantów do Francji. Wśród zapowiedzianych posunięć znalazło się wprowadzenie kwot dla imigrantów zarobkowych oraz ograniczenie imigrantom dostępu do hojnego francuskiego systemu opieki społecznej. Przykładowo osoby ubiegające się o azyl będą musiały czekać trzy miesiące, zanim uzyskają prawo do opieki medycznej, nie licząc przypadków pilnych. Media wiązały zapowiedź zmiany polityki migracyjnej z przyszłorocznymi wyborami samorządowymi we Francji. Ich zdaniem obóz Emmanuela Macrona chce odciągnąć w ten sposób wyborców od Zjednoczenia Narodowego.

Kresy.pl / Reuters

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz