Premier Węgier Viktor Orban powiedział w czwartek, że zawieranie porozumień z obecnymi władzami w Kijowie nie jest możliwe – podał portal Ukraińska Prawda powołując się na stronę internetową węgierskiego rządu.

Orban powiedział, że wkrótce na Ukrainie odbędą się wybory prezydenckie i jeśli sytuacja nie pogorszy się, będzie to jego zdaniem wielkie osiągnięcie. „Badamy, czy obecny węgierski kurs będzie kontynuowany” – mówił szef węgierskiego rządu.

Węgierski premier powiedział, że Budapeszt jest już w kontakcie z potencjalnymi zwycięzcami ukraińskich wyborów i stara się dyskutować o niezbędnych zmianach, które mogą być dokonane po zmianie ukraińskiego rządu. Według Orbana „Ukraina wciąż może powrócić na ścieżkę przyjaźni lub strategicznego partnerstwa z Węgrami”. Węgierski przywódca wskazał, że to jedny sposób, w który Ukraina może zmierzać do NATO i UE.

Premier Węgier jednocześnie podkreślił, że Ukraina „nie ma przewidywalnych perspektyw przystąpienia do NATO czy UE.”

„Mamy nadzieję, że Ukraina będzie sojusznikiem, będzie przyjazna i nie będzie prześladować Węgrów, którzy są obywatelami Ukrainy, i skorzysta z tego, że Węgry są gotowe do udziału w rozwoju Zakarpacia i innych obszarów oraz są gotowe do promowania stabilności i rozwoju Ukrainy” – powiedział Orban.

CZYTAJ TAKŻE: Szijjártó: póki rządzi Poroszenko, ukraińskie władze będą podżegać do nienawiści wobec Węgrów

Kresy.pl / Ukraińska Prawda

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz