Premier Węgier odpowiedział na artykuł rekina finansjery George’a Sorosa, krytykującego jego państwo i Polskę.

W artykule dla platformy sieciującej zachodnie środki masowego przekazu – Project Syndicate finansista znany z forsowania na świecie przemian politycznych w kierunku liberalnym skrytykował władze Polski i Węgier za zawetowanie budżetu Unii Europejskiej na latach 2021-2027. Soros stwierdził, że „Unia Europejska nie może sobie pozwolić na kompromis w sprawie rządów prawa” nazywając Jarosława Kaczyńskiego i Viktora Orbána „seryjnymi” naruszycielami praworządności i oskarżając tego pierwszego o skonstruowanie na Węgrzech „systemu kleptokratycznego”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1836.62 PLN    (8.34%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„W swoim artykule instruuje ich [rządzących państwami członkowskimi i UE], by surowo karali te państwa członkowskie, które nie chcą stać się częścią jednoczącego się imperium europejskiego pod sztandarem globalnego <<otwartego społeczeństwa>>” – ocenił z kolei premier Węgier, który zdecydował się odpowiedzieć na tekst Sorosa w anglojęzycznym artykule opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej.

Tymczasem według Orbána „przez całą historię siła Europy zawsze wynikała z jej narodów. Narody europejskie, choć mają różne pochodzenie, były wiązane przez wspólne korzenie naszej wiary”. Węgierski premier podkreślił znaczenie chrześcijańskiej wolności dodając, że „Ten wspaniały amalgamat kontrastów uczynił Europę wiodącą potęgą świata przez wieki historii”.

Jednak obecnie – „Wielkie siły po raz kolejny zmierzają do wykorzenienia narodów Europy i zjednoczenia kontynentu pod egidą globalnego imperium. Sieć Sorosa, która wplotła się w europejską biurokrację i jej elity polityczne, od lat stara się uczynić z Europy kontynent imigrancki. Sieć Sorosa, promująca globalne otwarte społeczeństwo i dążąca do zniesienia ram narodowych, jest dziś największym zagrożeniem, przed którym stoją państwa Unii Europejskiej” – ocenił szef węgierskiego rządu.

Orbán określił cele sieci Sorosa – „stworzenie wieloetnicznych, wielokulturowych otwartych społeczeństw poprzez przyspieszenie migracji oraz rozmontowanie narodowego procesu decyzyjnego, oddanie go w ręce globalnej elity ”.

dailynewshungary.com/kresy.pl

 

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Jerzy J
    Jerzy J :

    Czy ty rozumiesz wogole co przedrukowujesz? Bzdury piszesz chłopie. Wstyd !!!!!nazywając Jarosława Kaczyńskiego i Viktora Orbána „seryjnymi” naruszycielami praworządności i oskarżając tego pierwszego o skonstruowanie na Węgrzech! Jarosława oskarżają o Węgry???? Chłopie lecz się!!!!