Premier Węgier odpowiedział na artykuł rekina finansjery George’a Sorosa, krytykującego jego państwo i Polskę.

W artykule dla platformy sieciującej zachodnie środki masowego przekazu – Project Syndicate finansista znany z forsowania na świecie przemian politycznych w kierunku liberalnym skrytykował władze Polski i Węgier za zawetowanie budżetu Unii Europejskiej na latach 2021-2027. Soros stwierdził, że „Unia Europejska nie może sobie pozwolić na kompromis w sprawie rządów prawa” nazywając Jarosława Kaczyńskiego i Viktora Orbána „seryjnymi” naruszycielami praworządności i oskarżając tego pierwszego o skonstruowanie na Węgrzech „systemu kleptokratycznego”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„W swoim artykule instruuje ich [rządzących państwami członkowskimi i UE], by surowo karali te państwa członkowskie, które nie chcą stać się częścią jednoczącego się imperium europejskiego pod sztandarem globalnego <<otwartego społeczeństwa>>” – ocenił z kolei premier Węgier, który zdecydował się odpowiedzieć na tekst Sorosa w anglojęzycznym artykule opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej.

Tymczasem według Orbána „przez całą historię siła Europy zawsze wynikała z jej narodów. Narody europejskie, choć mają różne pochodzenie, były wiązane przez wspólne korzenie naszej wiary”. Węgierski premier podkreślił znaczenie chrześcijańskiej wolności dodając, że „Ten wspaniały amalgamat kontrastów uczynił Europę wiodącą potęgą świata przez wieki historii”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jednak obecnie – „Wielkie siły po raz kolejny zmierzają do wykorzenienia narodów Europy i zjednoczenia kontynentu pod egidą globalnego imperium. Sieć Sorosa, która wplotła się w europejską biurokrację i jej elity polityczne, od lat stara się uczynić z Europy kontynent imigrancki. Sieć Sorosa, promująca globalne otwarte społeczeństwo i dążąca do zniesienia ram narodowych, jest dziś największym zagrożeniem, przed którym stoją państwa Unii Europejskiej” – ocenił szef węgierskiego rządu.

Orbán określił cele sieci Sorosa – „stworzenie wieloetnicznych, wielokulturowych otwartych społeczeństw poprzez przyspieszenie migracji oraz rozmontowanie narodowego procesu decyzyjnego, oddanie go w ręce globalnej elity ”.

dailynewshungary.com/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    Jerzy J :

    Czy ty rozumiesz wogole co przedrukowujesz? Bzdury piszesz chłopie. Wstyd !!!!!nazywając Jarosława Kaczyńskiego i Viktora Orbána „seryjnymi” naruszycielami praworządności i oskarżając tego pierwszego o skonstruowanie na Węgrzech! Jarosława oskarżają o Węgry???? Chłopie lecz się!!!!