Włoska Liga zablokowała zmianę kościoła w meczet

Prawicowa włoska partia Liga zablokowała w niedzielę starania muzułmanów o zamianę kaplicy przyszpitalnej w Bergamo w Lombardii na meczet. – podała agencja Reutera.

Jedna z muzułmańskich grup wygrała przetarg na kupno kaplicy wystawionej na sprzedaż przez szpital w Bergamo, oferując najwyższą cenę. Wyznawcy islamu przelicytowali Rumuński Kościół Prawosławny, który do tej pory korzystał z budynku.

Radość muzułmanów ze zwycięstwa trwała krótko, ponieważ rządząca w Lombardii Liga ogłosiła, że skorzysta z prawa uchwalonego w 2004 roku pozwalającego władzom na interwencję w celu ochrony dóbr kultury.

„Nigdy nie wystawiłbym Kościoła na sprzedaż i jestem zdumiony, że kierownictwo szpitala nie zdawało sobie sprawy, jak drażliwa jest to kwestia” – napisał na Twitterze prezydent Lombardii Attilio Fontana dodając, że wykorzysta prawo do anulowania sprzedaży. Według Fontany od jego decyzji nie będzie żadnej możliwości odwołania.

Decyzja władz Lombardii oznacza, że będą musiały teraz kupić nieruchomość.

W kontekście tej decyzji Reuters przypomniał wcześniejsze słowa szefa Ligi, obecnego wicepremiera i ministra spraw wewnętrznych Matteo Salviniego, który ostrzegał przed wymazaniem włoskiej kultury przez islam. „Stulecia historii znikną, jeśli islamizacja, która do tej pory była niedoceniana, uzyska przewagę” – mówił Salvini.

Według ośrodka Pew Research Centre w 2010 roku muzułmanie stanowili 3,7 proc. ludności Włoch. Według przewidywań w 2020 roku ma być ich już 4,9 proc.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Cofnięto zgodę na budowę największego meczetu na północy Włoch

Kresy.pl / Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz