Jeden afrykański imigrant zmarł a trzech innych zostało rannych podczas szturmu około 300 imigrantów na płot graniczny okalający Melillę, hiszpańską enklawę w Afryce. – podała agencja Reutera powołując się na hiszpańskie władze.

Do próby przedostania się Afrykańczyków na terytorium Hiszpanii doszło w niedzielę. Migranci próbowali przedostać się przez 7-metrowy płot używając drewnianych haków i butów z kolcami. Około 200 osobom udało się przejść na hiszpańską stronę, gdzie zostali zatrzymani przez hiszpańskie służby, które przystąpiły do ich identyfikacji.

Jeden z migrantów zmarł podczas szturmu z powodu niewydolności krążeniowo-oddechowej. Reanimacja dokonana przez służby ratunkowe nie przyniosła powodzenia.

Według ONZ-owskiej agencji ds. uchodźców UNHCR już ponad 6 tys. migrantów przedostało się w tym roku na terytorium dwóch hiszpańskich enklaw leżących w Afryce – Ceuty i Melilli. Ponadto drogą morską do Hiszpanii trafiło w tym czasie ponad 40 tys. imigrantów. Po tym gdy władze Turcji, na mocy umowy z Unią Europejską, zaczęły blokować nielegalny przepływ przez Morze Egejskie, a nowy rząd Włoch odmówił w czerwcu dalszego przyjmowania nielegalnych imigrantów przewożonych przez statki proimigracyjnych organizacji pozarządowych, Hiszpania stała się główny celem migrantów z Afryki.

Jak podaje UNHCR, zdecydowana większość imigrantów przybywających do Hiszpanii to mężczyźni pochodzący z takich krajów jak Gwinea, Mali i Maroko.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że w ostatnich miesiącach doszło do dwóch innych spektakularnych szturmów migrantów na Ceutę. W lipcu ponad 600 migrantów z Afryki sforsowało ogrodzenie na granicy pomiędzy Marokiem a Ceutą, używając pił tarczowych, nożyc i innych narzędzi do przecinania drutów. W interweniujących funkcjonariuszy rzucali butelkami z ekskrementami i wapnem palonym oraz używali wobec nich prowizorycznych miotaczy ognia. Różnego rodzaju obrażenia odniosło 22 funkcjonariuszy. Miesiąc później podobna liczba migrantów ponownie przedostała się do hiszpańskiej enklawy. W mieście doszło do starć z funkcjonariuszami hiszpańskich służb, które rozpoczęły wyłapywanie intruzów. W czasie przedzierania się przez granicę i starć z Gwardią Cywilną i policją obrażenia odniosło łącznie 132 migrantów i 16 funkcjonariuszy.

Kresy.pl / Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  Accipiter :

  Aż sięprosi by postawić kilka CKMów i pociągnąć po tym bym stadzie bydła. Jeszcze 50 lat temu było by to jak najbardziej do zrobienia i pies z kulawą nogą by się tym nie zainteresował. Teraz nawet jakby siły porządkowe użyły ciepłej wody i pluszowych kajdanek to wszelkiej maści lewactwo i pedalstwo by od razu podniosło lament. Obrońcy ciapatych nie potrafią załapać, że są dla nich pierwszym celem do likwidacji.

  • Avatar
   Accipiter :

   Przepraszam panią Oksanę Zabużko, arcybiskupa Światosława Szewczuka, pana Andrija Deszczycę, pana Igora Isajewa, pana Grzegorza Kuprianowicza, pana Petra Poroszenkę, pana Piotra Tymę oraz pozostałych chłonków narodu ukraińskiego, a także naród czeczeński oraz imigrantów z krajów Afryki za ich publiczne znieważenie w Internecie z powodu przynależności narodowej, etnicznej i rasowej, a także za publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, publicznego nawoływania do przestępstwa na ich szkodę i za publiczne pochwalanie przestępstwa. Zwracam uwagę i ostrzegam wszystkich, że tego rodzaju zachowania są niezgodne z polskim prawem.