Ukraiński portal Europejska Prawda powołując się na szwedzkie źródła twierdzi, że szwedzcy parlamentarzyści w większości sprzeciwiają się budowie drugiej nitki gazociągu Nord Stream.

Ukraińska Prawda powołując się na Sverige Radio twierdzi, że większość szwedzkich polityków chce zablokowania rozpoczętej już budowy gazociągu Nord Stream 2. Ukraińscy cytują była minister obrony Szwecji Karin Enström z centrowej Umiarkowanej Partii Koalicyjnej, która stwierdził – „aktywnie występujemy z wszelkimi środkami by zablokować ten projekt”.

Budowę Nord Stream krytykował także Lars Adaktussoon deputowany Parlamentu Europejskiej z ramienia szwedzkich Chrześcijańskich Demokratów, który kiedyś sam pracował w Sverige Radio. Według Adaktusson Rosjanie budując kolejną nitkę gazociągu łamią prawo międzynarodowe. Wzywa do odnalezienia „innych sposobów zabezpieczenia [dostaw] energii” zamiast kupowania surowców energetycznych z Rosji, ze względu na, jak ocenia, agresywną politykę Rosji.

Deputowany partii Zielonych Jonas Eriksson przyznał, że Szwecja ma problemy z wykorzystaniem narzędzi prawnych przeciw rosyjsko-niemieckiej inwestycji. Dlatego chce aby Komisja Europejska zmieniła prawo europejskiej w ten sposób, by można na jego podstawie uniemożliwić budowę Nord Stream 2.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Relacjonując te wypowiedzi Ukraińska Prawda podsumowuje – „większość szwedzkich parlamentarzystów występuje przeciw budowie gazociągu Nord Stream 2.

Jeszcze w czerwcu rząd Szwecji zgodził się na ułożenie kolejnej nitki tego gazociągu w swojej morskiej strefie ekonomicznej tłumacząc, że nie ma prawnych podstaw dla odmowy.

eurointegration.com.ua/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Ukraiński banderyzm sprawą Nord Streem 2 bezczelnie się buzuje.W czerwcu br rząd Szwecji podjął już pozytywną decyzję dla budowy tego gazociągu-z niczym ona nie koliduje.Banderland taki zdeklarowany wróg FR,a na kasę z rosyjskiego gazu liczy,idiotów biznesowych poszukuje.Tylko w Polsce ich znajduje.