Polityk rządzącej Izraelem partii Likud  – Miki Zohar wyraził przekonanie o tym, że Żydzi są lepsi od innych narodów. Chciał w ten sposób bronić swojego zwierzchnika przed zarzutami łapownictwa.

W czasie radiowego wywiadu, parlamentarzysta z ramienia Likudu, tłumaczył dlaczego szef jego partii i premier Izraela, Binjamin Netanjahu zachowuje poparcie społeczne. „Nie można oszukać Żydów, bez względu na to, co piszą media” – tłumaczył Zohar – „Społeczeństwo Izraela  to społeczeństwo należące do rasy żydowskiej, a żydowska rasa ma najwyższy ludzki kapitał” – słowa Miki Zohara cytuje polski dziennik „Rzeczpospolita”. Jak dodał, żydowska rasa – „Jest najmądrzejsza, najbardziej pojętna, więc wie, co premier robi dla swojego kraju i że jest w tym świetny”.

„Wybrany urzędnik izraelski w państwie żydowskim przedstawia teorię rasową” – skomentował na Twitterze działający w Izraelu polityk arabski Ahmad Tibi, należący do partii Zjednoczona Listwa Arabska. Zauważył, że Zohar mówiąc o „rasie żydowskiej” używa tego samego sformułowania co naziści.

Zohar zarzekał się następnie, że nie mówił o supremacji Żydów nad innymi narodami, ale wkrótce powtórzył – „Naród żydowski i rasa żydowska ma najwyższy kapitał ludzki, jaki istnieje” – już w wywiadzie dla jednej ze stacji telewizyjnych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak stwierdził Zohar – „Co można na to poradzić? Zostaliśmy pobłogosławieni przez Boga, Nie muszę się wstydzić, że naród żydowski jest narodem wybranym. Najmądrzejszym, najbardziej wyjątkowym”. Ocenił, że przez 70 lat istnienia państwa Izrael, Żydzi osiągnęli więcej niż inne narody przez całe wieki.

Czytaj także: Kompleks Izraela – kiedy sojusznik okazuje się wrogiem

rp.pl/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz