W artykule opublikowanym w niedzielę na stronie internetowej “Haaretz” Israel Harel oskarżył Polaków o antysemityzm, który skutkował m.in. wypędzeniem Żydów z Hiszpanii przez inkwizycję i Holokaustem. Publicysta izraelskiej gazety uważa również, że polski rząd kolaborował z III Rzeszą.

W artykule zatytułowanym “Tak, Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”, Harel przypuścił atak na tych, którzy domagają się od p.o. ministra spraw zagranicznych Izraela Israela Katza przeprosin za słowa o “Polakach, którzy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. Harelowi nie spodobały się głosy w Izraelu, które zarzucały Katzowi rasizm oraz generalizowanie. W opinii publicysty politycy, dyplomaci i naukowcy krytykujący szefa izraelskiego MSZ są opłacani przez Polaków i Niemców. Według Harela słowa Katza ukazywały prawdę, “której Polacy próbują zaprzeczyć lub ją zniekształcić”.

Ze słów Israela Harela wynika również, iż uważa on, że polski rząd kolaborował z trzecią Rzeszą a krytykowani przez niego naukowcy próbują udowodnić, że “nie wszyscy Polacy są winni zbrodni swojego rządu”. Harel wymienił przy tym inne nacje, których rządy jego zdaniem “kolaborowały z nazistami”: Niemców [sic! – red.], Ukraińców, Węgrów, Łotyszy, Litwinów, Rosjan, Rumunów, Holendrów, Włochów i Francuzów.

Według Harela jego oceny nie zmienia fakt pomocy Żydom przez Polaków. “To prawda, że wśród Polaków byli i wciąż są Sprawiedliwi. Ale zdecydowana większość z nich nienawidziła i nienawidzi narodu żydowskiego. Gdyby nie ta wrodzona nienawiść, nie byłoby tysięcy pogromów, dekretów i wypędzeń włącznie z hiszpańską inkwizycją i kulminacją Holokaustu. Tylko za przyczyną tej głębokiej i zakorzenionej nienawiści, trwającej po dziś dzień, europejskie kraje włącznie z Niemcami mogą handlować z Iranem. Obejmuje to sprzedaż broni do kraju, który otwarcie deklaruje (i czyni przygotowania), że ma zamiar dokończyć dzieła szatana i zniszczyć państwo żydowskie” – napisał Harel.

W dalszej części artykułu publicysta Haaretz uznał, że pod krytyką działań Izraela wobec Palestyńczyków kryje się zwykły antysemityzm. Powołując również przykład ostatnich incydentów we Francji Harel opisał zjawisko antysemityzmu jako przewlekłą “chorobę psychiczno-religijną”.

Dodajmy, że w piątek na łamach “Haaretz” ukazał się artykuł Daniela Blatmana broniący Polski przed zarzutami współpracy z III Rzeszą pt. “Polski honor i izraelska hipokryzja”.

Kresy.pl / Haaretz

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. zefir
    zefir :

    Żydowski publicysta “HAARETZ” dowodzi,że żydowskiej wspólnocie-hołocie antypolonizmem odbiło tj tym co z mlekiem swych matek wyssała. Psychiczny Israel Harel ,jako polonofob tak się robujał,że inny Żyd już mu nie dorówna-logika -fiu-fiu też zna granice.