Prezydent Iranu, Hasan Rowhani ostro skrytykował wystąpienie amerykańskiego sekretarzu stanu Mike’a Pompeo grożącego temu państwu sankcjami.

Szef amerykańskiej dyplomacji wyłożył strategię administracji Trumpa w poniedziałkowym wystąpieniu w think-tanku Heritage Foundation. Pompeo oskarżył Irańczyków o wspieranie terrorystów i destabilizowanie Bliskiego Wschodu, zapowiedział też nałożenie jeszcze poważniejszych sankcji by doprowadzić do generalnej zmiany irańskiej polityki.

Na przemówienie amerykańskiego sekretarza stanu odpowiedział prezydent Iranu Hasan Rowhani. „Kim pan jest, żeby decydować za Iran i za świat? Dzisiejszy świat nie akceptuje tego, żeby to Ameryka decydowała za świat, jako że kraje są niezależne” – powiedział Rowhani – „Te czasy się skończyły”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Korespondent agencji informacyjnej Reuters w Ankarze cytuje „wysoką ranga osobistość irańską”, która nie ma wątpliwości, że USA dążą do obalenia władz Iranu i zmiany jego systemu politycznego. „Ameryka chce zmusić Iran do poddania się i zaakceptowania jej nielegalnych żądań” – agencja przytacza wypowiedź anonimowego irańskiego urzędnika, który uznał, że wypowiedź Pompeo „pokazała, że Ameryka z pewnością zmierza do zmiany reżimu”

interia.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. UPAdlina
    UPAdlina :

    „Destabilizowanie Bliskiego Wschodu”…………..I to niby robi Iran??????!!!!!!!!!!!
    Można by policzyć, na ile to krajów w ostatnich dekadach napadł Iran, a na ile uSSmański bandyta zza oceanu i jego pejsaty wypierdek? Czyli największy bandyta planety krzyczy wskazując niewinnego: „Łapać bandytę!” Stały punkt programu w wykonaniu zaoceanicznego degenerata i zbója.