W terytoriach palestyńskich nie ustają manifestacje przeciwko przeniesieniu ambasady USA do Jerozolimy. Często są one rozbijane przez izraelskie służby bezpieczeństwa.

6 grudnia USA zadecydowały o przeniesieniu swojej ambasady z Tel Awiwu do Jerozolimy mimo tego, że zgodnie z prawem międzynarodowym miasto to nie jest stolicą Izraela. Decyzja Donalda Trumpa doprowadziła do wybuchu burzliwych protestów Palestyńczyków na terytoriach okupowanych.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Jedna z tego rodzaju demonstracji odbyła się w środę w Ramallah na północ od Jerozolimy, będącym ośrodkiem władz Autonomii Palestyńskiej. Według różnych danych uczestniczyło w nich od 150 do 400 osób, głównie młodych mężczyzn. Protest odbywał się w pobliżu izraelskiego posterunku wojskowego, jakimi poszatkowane jest terytorium Zachodniego Brzegu Jordanu, teoretycznie podlegające władzy palestyńskich władz narodowych. Posterunek ten ustawiono by ochraniał osiedle żydowskich kolonistów Beit El.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Reporterzy agencji Associated Press nagrali interwencję izraelskich żołnierzy. Film wyraźnie ukazuje taktykę Izraelczyków polegającą na infiltrowaniu demonstracji. Zamaskowani mężczyźni noszący tradycyjną arabską chustę czy też chustę w barwach narodowych Palestyny okazali się izraelskimi agentami, którzy wyciągnąwszy broń zatrzymali kilku uczestników manifestacji.

 

rt.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz