Przedstawiciel dyplomatyczny Rosji przy Organizacji Narodów Zjednoczonych podkreślił, że Moskwa opowiada się za przywróceniem integralności władzy w Syrii.

W środę Rada Bezpieczeństwa ONZ omawiała w środę sytuację w Syrii. Reprezentant Rosji, Wasilij Niebienzja po raz kolejne zadeklarował poparcie tego państwa dla syryjskich władz. Niebienzja podkreślił, że pokój i stabilizację w Syrii można osiągnąć tylko poprzez przywrócenie kontroli jej obecnych władz z Baszarem al-Asadem na czele nad całym terytorium kraju.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Rosyjski dyplomata opowiedział się za współpracą z syryjskimi władzami w dziedzinie pomocy humanitarnej dla mieszkańców kraju zniszczonego przez trwający osiem lat konflikt zbrojny. Odmowę współpracy z tymi władzami ocenił jako „polityzację” kwestii pomocy humanitarnej. Niebienzja wzywał też do przygotowania się do wsparcia odbudowy Syrii, tak aby zapewnić możliwość powrotu do domów milionów syryjskich uchodźców. W związku z tym wzywał do uchylenia sankcji nałożonych przez poszczególne państwa na Syrię. Jak stwierdził rosyjski dyplomata, uderzają one w interesy zwykłych mieszkańców bliskowschodniego państwa.

Legalne władze Syrii kontrolują obecnie prawie dwie trzecie terytorium państwa na którym żyje 73% obecnej populacji Syrii (bez uwzględnienia emigrantów). Władze negocjują obecnie z organami samozwańczej autonomii stworzonej przez kurdyjską Partię Zjednoczenia Demokratycznego (PYD), której oddziały – Ludowej Jednostki Obrony (YPG) i Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF) kontrolują obecnie prawie jedną trzecią terytorium Syrii, w północno-wschodniej części tego kraju, w większości na wschodnim brzegu rzeki Eufrat. Obszary pod kontrolą Kurdów zamieszkuje około 10% populacji kraju.

Mapa: obszar w kolorze czerwonym – teren pod kontrolą sił rządowych; obszar w kolorze żółtym – teren pod kontrolą sił kurdyjskich; obszar w kolorze zielonym – teren pod kontrolą islamistycznych ugrupowań antyrządowych; obszar w kolorze fioletowym – teren kontrolowany przez Turcję i sprzymierzone z Turkami lokalne milicje.

almasdarnews.com/kresy.pl

Całe terytorium Syrii musi wrócić pod kontrolę rządu – twierdzi rosyjski przedstawiciel przy ONZ [+MAPA]
5 (100%) 2 głosów.

Reklama

Tagi: , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz