Izraelska policja podała w niedzielę, że ambasador Chińskiej Republiki Ludowej Du Wei nie żyje. Zaledwie w piątek dyplomata odpowiedział na amerykańskie groźby w sprawie chińskich inwestycji w Izraelu.

Izraelska policja znalazła ciało Du Weja w jego mieszkaniu na przedmieściu Tel Awiwu Herzliya. Na razie brak oficjalnych informacji o przyczynach zgonu. Ambasador miał 57 lat. Na palcówkę w Izraelu przyleciał w lutym. Wcześniej był przedstawicielem ChRL na Ukrainie. Miał żonę i syna, ale nie przebywali oni w Izraelu razem z nim.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Izraelski Kanał 12 powołując się na nieoficjalne źródło medyczne twierdzi, że chiński ambasador zmarł we śnie „z przyczyn naturalnych”. Środki masowego przekazu przypominają, że w piątek Du Wei ostro skrytykował szefa amerykańskiej dyplomacji Mike’a Pompeo. Sekretarz stanu USA podczas krótkiej wizyty w Izraelu ostrzegał przed chińskimi inwestycjami, a także oskarżył Chiny o ukrywanie informacji o koronawirusie i utrudnianie międzynarodowych wysiłków na rzecz powstrzymania pandemii.

Du Wei odrzucił te oskarżenia nazywając je „absurdalnymi”. Sugerował, że Amerykanie upowszechniają przy okazji pandemii COVID-19 „wirusa politycznego” i teorie spiskowe, które Izraelczycy powinni odrzucić.

Czytaj także: Chińskie władze rozważają reformę rolną

bbc.com/dw.de/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz