Przebywająca na uchodźstwie liderka białoruskiej opozycji, była kandydatka na prezydenta Swietłana Tichanowska przeszła zarażenie koronawirusem.

O pokonaniu wirusa przez Tichanowską poinformowała w środę Radio Swoboda jej rzeczniczka prasowa Anna Krasulina. Była to jednocześnie pierwsza informacja o tym, że białoruska opozycjonistka była chora na COVID-19.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

„Tak, Swietłana przeszła infekcję koronawirusem. Teraz czuje się dobrze i wraca do pracy w biurze. Do tej pory Swietłana była w izolacji po grudniowej wizycie w Hiszpanii” – powiedziała Krasulina.

Rzeczniczka dodała, że Tichanowska przeszła chorobę stosunkowo lekko, chociaż wystąpiły u niej objawy zarażenia.

Jak się okazuje, była kandydatka na prezydenta Białorusi nagrała noworoczne orędzie do Białorusinów będąc chora na COVID-19.

Radio Swoboda podaje, że COVID-19 „przechorował praktycznie cały zespół Tichanowskiej”.

Jak podawało Deutsche Welle, 22 grudnia ub. roku Tichanowska w Madrycie spotkała się z hiszpańskim ministrem spraw zagranicznych Aranchą Gonzalezem Layą i przeprowadziła rozmowę telefoniczną z premierem tego kraju Pedro Sánchezem, który wówczas był w izolacji. Apelowała tam o wzmocnienie sankcji wobec białoruskich funkcjonariuszy i urzędników. W Hiszpanii białoruska opozycjonistka porównywała reżim Aleksandra Łukaszenki do dyktatury Franco. Tichanowska spotkała się także z liderem opozycyjnej Partii Ludowej Pablo Casado, byłym sekretarzem generalnym NATO Javierem Solaną i przewodniczącą hiszpańskiej Rady Państwa Marią Teresą Fernandez de la Vega.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

CZYTAJ TAKŻE: Łukaszenko zna panaceum na koronawirusa – to setka wódki dziennie

Kresy.pl / svaboda.org / dw.com

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz