Rząd Białorusi chce tanich połączeń lotniczych

Ministerstwo Transportu Białorusi zadeklarowało, że jego celem jest przyciągniecie do miast obwodowych tanich przewoźników lotniczych.

„Nasz bazowa strategia jest określone w ten sposób, że musimy się zajmować się rozwojem regionalnych lotnisk” – portal Grodno24.com cytuje w środę ministra transportu i komunikacji Białorusi, Aleksieja Aramienkę. Członek białoruskiego rządu wyraził przekonanie, że lotniska poza Mińskiem także „odpowiadają wszystkim standardom”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Choć minister ocenia, że  porty lotnicze w miastach obwodowych Białorusi odnotowały w zeszłym roku „niezłą dynamikę” to jego resort ma plan na zwiększenia ruchu na lotniskach poza Mińskiem. Chce przyciągnąć popularne w Europie tanie linie lotnicze.

Jak powiedział dyrektor Departamentu Lotnictwa resortu, Artiom Skopskij – „przyjęliśmy koncepcję rozwoju lotnisk obwodowych, która zakłada stworzenie bazy tanich linii lotniczych na terytorium grodzieńskiego portu lotniczego”. Urzędnik wyjawił, że rozmawiał już w tej sprawie z przedstawicielem azerbejdżańskiej kompanii lotniczej specjalizującej się tanich przewozach. Rząd Białorusi chce aby obsługiwała ona połączenia z Grodnem i Homlem.

Innym partnerem negocjacyjnym białoruskiego Ministerstwa Transportu i Komunikacji jest popularny w Europie przewoźnik Wizz Air. Resort chce by jego samoloty pojawiały się w Grodnie.

Oprócz tego została już podpisana międzyrządowa umowa białorusko-estońska o organizacji połączenia lotniczego między Mińskiem a Tallinem.

Czytaj także: Nowe połączenia autobusowe między Grodnem a Warszawą

grodno24.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz