Nowe połączenia autobusowe między Grodnem a Warszawą

Mieszkańcy Polski już wkrótce będą mogli korzystać z nowego połączenia komunikacyjnego z między Warszawą a Grodnem, do którego można podróżować bez wizy.

Jak podał w środę czołowy białoruski portal Tut.by już od 7 kwietnia pojawią się nowe połączenia autobusowe między Grodnem a Warszawą. Firma transportowa Faworit w porozumieniu z zarządem grodzieńskiego Dworca Autobusowego uruchamia połączenie o częstotliwości dwa razy na tydzień. Oprócz tego z Grodna będą też wyjeżdżać regularnie – cztery razy w tygodniu, autobusy do litewskiego Kowna.

Autobusy będą wyjeżdżać z Grodna do Warszawy w każdy piątek i niedzielę o godzinie 8.40 czasu białoruskiego, a na dworzec Warszawa Zachodnia mają przyjeżdżać na godzinę 14.40 czasu polskiego. Potem pojazdy będą kierować się na lotnisko na Okęciu. Do Grodna autobus będzie wyjeżdżać tego samego dnia, wyruszając z portu lotniczego o godz. 21. Cena biletu to 40 rubli białoruskich czyli około 71 zł. Połączenia na linii Grodno Kowno zostaną uruchomione 12 kwietnia.

Od 2016 roku do Grodna oraz położonych wzdłuż Kanału Augustowskiego gmin odelskiej, hoskiej, kopciowskiej, sopoćkińskiej, podłabieńskiej obywatele Polski mogą wjeżdżać bez wiz. Grodno jest tym miastem obwodowym Białorusi, które posiada najlepiej zachowaną starówkę. Grodno jest też głównym ośrodkiem polskości w tym kraju. W mieście tym żyje 81,2 tysięcy narodowych Polaków co oznacza, że stanowią niemal 25% jego zaludnienia. Miasteczko Sopoćkinie do którego już można wjechać bez wizy jest jedną z najbardziej polskich miejscowości na Białorusi – Polacy stanowią 79% jej mieszkańców.

tut.by/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply