W najnowszym sondażu Kukiz ’15 poza Sejmem

Instytut Badań Spraw Publicznych przeprowadził sondaż na zamówienie portalu Radia Zet oraz StanPolityki.pl z którego wynika, że do Semu mogą się dostać tylko trzy partie.

W sondażu IBSP w którym zapytano Polaków o to jaką partię wybraliby w wyborach parlamentarnych zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość. Partię rządzącą wybrało 37,64% respondentów. Platformę Obywatelską wybrało 32,61% pytanych. Jest to więc wynik odwrotny od wyników niedawnego sondażu IPSP na temat szans partii i koalicji przed wyborami do Parlamentu Europejskiego – w tym sondażu skupiona wokół PO Koalicja Europejska wyprzedziła PiS.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zgodnie z wynikami nowego sondażu poza PiS i PO w Sejmie znaleźliby się jeszcze tylko reprezentanci partii Wiosna Robert Biedronia. Chęć głosowania na nią wyraziło 10,98% respondentów. Do Sejmu nie dostaliby się natomiast przedstawiciele ruchu Kukiz ’15, który poparło 4,82% pytanych.

Sojusz Lewicy Demokratycznej otrzymał w sondażu tylko 4,19% poparcia. Partia Wolność (KORWiN) – 3,66%. Znacznie osłabło Polskie Stronnictwo Ludowe, które wybrało tylko 3,51%. Liberalna Nowoczesna otrzymała 1,21%, a skrajnie lewicowe Razem 0,42% wskazań. Inne partie wybrało 0,46% badanych.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 25-27 marca 2019 r. metodą telefoniczną, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na reprezentatywnej próbie 1006 dorosłych Polaków.

rp.pl/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz