24 maja w Grodnie odbędzie się posiedzenie komisji Zgromadzenia Parlamentarnego Państwa Związkowego Rosji i Białorusi.

„W porządku obrad komisji jest kwestia przygotowania projektu koncepcji zbliżenia prawodawstwa obu państw-stron umowy o stworzeniu Państwa Związkowego. Oprócz tego deputowani planują omówić aktualne kwestie związane z działalnością na rzecz harmonizacji prawodawstwa Białorusi i Rosji w sferze ekonomii cyfrowej, a także zabezpieczenia równych praw obywateli Państw Związkowego w aktywności zawodowej” – portal Grodno24.com cytuje we wtorek oficjalny komunikat.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Parlamentarzyści z Białorusi i Rosji mają ocenić w Grodnie poziom realizacji działań na rzecz rozwoju Państwa Związkowego przewidzianych w agendzie na lata 2018-2020. W posiedzeniu wezmą udział nie tylko członkowie parlamentów ale także urzędnicy Komitetu Stałego Państwa Związkowego, ministerstw transportu obu państw, Ministerstwa Łączności i Informatyzacji Białorusi a także rosyjskiego Ministerstwa Rozwoju Cyfrowego, Łączności i Komunikacji Masowej. Delegacje mają się także spotkać z władzami obwodu grodzieńskiego.

Państwo Związkowe Rosji i Białorusi formalnie zostało powołane w 1999 r. Przez 20 lat umowa ta nie nabrała jednak treści politycznej. Od końca zeszłego roku władze Rosji naciskają na Mińsk by pogłębić integrację dwóch państw, od czego uzależniają udzielenie Białorusi ekonomicznego wsparcia w postaci preferencyjnych cen sprzedawanego temu krajowi rosyjskiej ropy i gazu.

grodno24.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz