Na Białorusi już prawie trzy tysiące zakażonych

Na Białorusi poza przedłużeniem ferii szkolnych nie wprowadzono żadnych obostrzeń mających ograniczać rozprzestrzenianie się wirusa. Zarażonych przybywa.

Portal Tut.by podał w poniedziałek, że na Białorusi odnotowano już łącznie 2919 zarażeń koronawirusem SARS COVID-19. Oznacza to, że w ciągu doby liczba zarażonych zwiększyła się o 341 osób. Białoruskie Ministerstwo Zdrowia przekazało w swoim komunikacie, że “u większości pacjentów choroba przebiega w lekkiej albo średniej formie”. Z respiratora musiało skorzystać tylko 55 hospitalizowanych. Jak do tej pory wyleczono z COVID-19 203 mieszkańców Białorusi, a 29 pacjentów zmarło.

Jak za ministerstwem podaje portal Tut.by na Białorusi przeprowadzono już 68 tys. testów na obecność koronawirusa. Testowanie przeprowadza obecnie na Białorusi 17 laboratoriów. Jak pisaliśmy na naszym portalu mogą one wykorzystywać między innymi testy miejscowej produkcji, które wytwarza przedsiębiorstwo w Witebsku. Resort łączy wzrost wykrywanych przypadków z coraz szerszym zakresem stosowania testów.

“Trzeba być gotowym na to, że liczba zarejestrowanych przypadków COVID-19 będzie się zwiększać. Czym więcej ludzi będziemy testować tym faktycznie większa będzie ujawniona liczba [zakażonych]” – powiedziała w czasie poniedziałkowej konferencji prasowej białoruska wiceminister zdrowia Jelena Bogdan. Liczba wykrytych zakażeń rośnie na Białorusi bardzo szybko. W ciągu czterech dni wzrosła ona dwukrotnie.

 

Białoruski minister zdrowia Władimir Karanik, a także szef Administracji Prezydenta Igor Siergiejenko i przewodnicząca Rady Republiki Natalia Koczanowa wzięli w poniedziałek udział w naradzie na temat epidemii u przywódcy kraju Aleksandra Łukaszenki. Ten ostatni stwierdził, że nie należy zbytnio straszyć społeczeństwa nowym koronawirusem – “u nas nie ma lawinowego wzrostu zachorowań” – ocenił Łukaszenko.

tut.by/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply