Migranci szturmowali ogrodzenie na granicy z Białorusią. „Mieli noże i siekierę” [+VIDEO]

W środę w godzinach porannych w okolicach Usnarza Górnego doszło do próby przedarcia się nielegalnych imigrantów do Polski przez zasieki graniczne.

Do zdarzenia doszło w pobliżu obozowiska migrantów na wysokości Usnarza Górnego. Jak podała Straż Graniczna, cudzoziemcy koczujący po stronie białoruskiej próbowali siłowo sforsować zasieki graniczne.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Migranci rzucili kilka kłód na graniczne ogrodzenie i rzucali kamieniami w funkcjonariuszy SG. Zauważono także u nich niebezpieczne narzędzia takie jak noże i siekiera. Ich działaniom asystowali białoruscy pogranicznicy.

„W wyżej wymieniony rejon zostały skierowane dodatkowe patrole Straży Granicznej, Wojska Polskiego i Policji” – podała SG.

SG opublikowała krótkie nagranie szturmu migrantów, wykonane od strony polskiej, na którym nie widać żadnej reakcji na niszczenie ogrodzenia. W komunikacie SG napisano, że wobec osób niszczących zasieki zastosowano środki przymusu bezpośredniego, w tym gaz. „16 nielegalnych migrantów, którzy siłowo wdarli się na teren Polski zgodnie z rozporządzeniem MSWiA zawrócono na linię granicy z Białorusią” – czytamy w komunikacie.

Własne nagranie prawdopodobnie tej samej sytuacji opublikowały służby białoruskie. Widać na nim moment przedarcia się migrantów przez granicę i ich zatrzymanie przez polskich funkcjonariuszy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Straż Graniczna odnotowała w tym roku już ponad 20 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Napływ migrantów jest stymulowany przez białoruskie władze. Przypomnijmy, że od sierpnia bieżącego roku ponad 4500 migrantów nielegalnie przybyło nowym szlakiem migracyjnym przez Białoruś, a następnie – Polskę, do Niemiec. Pochodzą oni głównie z Iraku, Syrii, Jemenu, Afganistanu czy Iranu.

W ostatnim czasie w sieci pojawiło się wiele nagrań, które przedstawiają próby siłowego przekroczenia polskiej granicy. Na jednym z nich widać grupę obcokrajowców, którzy próbują przedrzeć się przez granicę i przedostać z Białorusi na polskie terytorium, niszcząc przy tym ogrodzenie. Twierdzą, że chcą przedostać się do Niemiec. Przejście blokują polscy funkcjonariusze.

Kresy.pl / strazgraniczna.pl / polsatnews.pl

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz