49-letnia Irina Polianina usłyszała wyrok za jeden komentarz jaki pozostawiła na portalu społecznościowym.

Sąd rejonowy w Postawach skazał Polianinę na dwa lata kolonii karnej, jak podał w poniedziałek portal Naviny.by. Wyrok taki został wymierzony z paragrafów o obrazie przedstawiciela władzy oraz o przechowywaniu amunicji. Pierwszy zarzut prokurator wysunął z powodu komentarza jaki kobieta zamieściła w grudniu zeszłego roku na jednym z portali społecznościowych pod fotografią naczelnika Rejonowego Oddziału Spraw Wewnętrznych w Postawach Aleksandra Rybakowa.

Oprócz tego u kobiety odnaleziono naboje do małokalibrowej broni długiej, które Polianina, jak zeznała znalazła w domu u swojej matki. Jak stwierdziła nigdy nie zamierzała ich użyć.

Polianinie nie pomogło przyznanie się do winy ani wyrażenie skruchy za obrażenie naczelnika postawskiej milicji i przeprosiła go.

Wyrok kolonii karnej ogólnego reżimu jest niższy niż chciał prokurator, których w akcie oskarżenia żądał dla Polianiny trzech lat pozbawienia wolności. Natomiast sąd uznał, że powinna jeszcze wypłacić naczelnikowi Rybakowowi 2 tys. rubli (około 2,9 tys. zł) odszkodowania za “straty moralne”. Dodatkowo musi też zapłacić opłatę skarbową w wysokości 87 rubli oraz koszty sądowe w wysokości 63,8 rubli.

To kolejny surowy wyrok na Białorusi wydany z paragrafu o obrazie przedstawicieli władzy. Jest on na Białorusi stosowany wobec krytyków polityki władz bądź działań funkcjonariuszy biorących udział w tłumieniu protestów wyborczych, jakie trwają w tym państwie od 9 sierpnia zeszłego roku.

naviny.online/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply