Chińska Aerokosmiczna Korporacja Nauki i Techniki chce stworzyć swoje centrum badawcze w Parku Przemysłowym „Wieliki Kamień” powstającym na wschodnich obrzeżach stolicy Białorusi.

Władze Białorusi od lat traktują współpracę z Chińską Republiką Ludową jako priorytetowy kierunek polityki zagranicznej. Elementem tej współpracy ma być stworzenie na obrzeżach Mińska wielkiego parku przemysłowego, w którym inwestować będą chińskie przedsiębiorstwa. Do Parku Przemysłowego „Wieliki Kamień” napłynąć mają nie tylko chińskie pieniądze i technologie, ale też kilkadziesiąt tysięcy chińskich pracowników.

Jak podało białoruskie Ministerstwo Gospodarki, 19 lipca kierujący tym resortem Aleksandr Czerwiakow spotkał się z wiceszefem chińskiej Aerokosmicznej Korporacji Nauki i Techniki. W czasie spotkania strona chińska zadeklarowała wolę stworzenia w parku przemysłowym pod Mińskiem „centrum badawczego”, które pracowałoby na potrzeby Korporacji. Oprócz tego chińska instytucja zaproponowała stworzenie kilku chińsko-białoruskich przedsiębiorstw w kilku gałęziach przemysłu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Minister Czerwiakow z zadowoleniem przyjął deklarację partnerów. Jak zadeklarował mieści się ona w przyjętej przez władze Białorusi strategii „nowej industrializacji” czyli rozwoju sektora przemysłu nowoczesnych technologii.

Aerokosmiczna Korporacja Nauki i Techniki zajmuje się badaniem, projektowaniem i produkcją sztucznych satelitów i pojazdów kosmicznych, a także instalacji dla strategicznych i taktycznych rakiet wojskowych.

belaruspartizan.by/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz