Były szef lokalnej administracji białoruskiej stolicy stanął na czele Mińskiego Stołecznego Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Jak informuje białoruski portal Nowy Czas, Miakałaj Ładućka został 15 czerwca wybrany na prezesa Mińskiego Stołecznego Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Zastąpił na tym stanowisku Władimira Kariagina, który sprawował funkcję przez 21 lat.

„Zebranie odbywało się na zasadzie alternatyw [wyborczych] poprzez otwarte procedury demokratyczne” – opisuje przebieg zjazdu walnego Związku ustępujący prezes Kariagin – „Zgromadzenia pokazało znaczny potencjał rozwoju Związku, istnienie wyraźnych, aktywnych liderów, posiadającym perspektywę dalszego rozwoju organizacji i przedsiębiorczości w stolicy, stołecznego obwodu i Białorusi”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

59-letni Ładućka był w latach 2009-2014 szefem Miejskiego Komitetu Wykonawczego Mińska czyli szefem administracji białoruskiej stolicy. Następnie został dyrektorem zarządzającym państwowym zakładem produkcji rowerów i motocyklów Motowieło. Ładućka nie odniósł sukcesu na tym stanowisku. Dwa miesiące temu przedsiębiorstwo zostało uznane przez sąd za bankruta. Na bazie jej własności powstał Motowiełzawod, którym obecnie zarządza Ładućka.

Czytaj także: Polska dopiero szóstym partnerem handlowym Białorusi

novychas.by/svaboda.org/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz