Donald Trump może spotkać się Putinem już w przyszłym miesiącu, gdy będzie przebywał w Europie na szczycie Paktu Północnoatlantyckiego.

Spekulacje na temat rychłego spotkania prezydentów USA i Rosji podaje, za gazetą „Washington Post”, ukraińska agencja informacyjna 112.ua. Powołuje się przy tym na anonimowe informacje z Białego Domu. Donald Trump mówi o spotkaniu z Władimirem Putinem od marca. To właśnie po marcowej rozmowie telefonicznej między dwoma przywódcami, rosyjskie media mówiły o zaproszeniu jakie Trump miał wystosować do rosyjskiego prezydenta.

Media twierdzą, że urzędnicy nie dowierzali informacjom rosyjskich mediów na temat zaproszenia Trumpa dla Putina. „Kluczowi doradca w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego” mieli odradzać prezydentowi USA taki ruch. Ponieważ to właśnie w marcu doszło do zmiany na tym stanowisku doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego, nie wiadomo czy urzędnik miał na myśli Herberta R. McMastera czy Johna Boltona, gdy mówił o kontestowaniu pomysłu spotkania z Putinem.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według medialnych informacji, do spotkania przywódców mocarstw mogłoby dojść w lipca w czasie wizyty Trumpa w Europie, związanej z uczestnictwem w szczycie NATO.

112.ua/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz