Donald Trump może spotkać się Putinem już w przyszłym miesiącu, gdy będzie przebywał w Europie na szczycie Paktu Północnoatlantyckiego.

Spekulacje na temat rychłego spotkania prezydentów USA i Rosji podaje, za gazetą “Washington Post”, ukraińska agencja informacyjna 112.ua. Powołuje się przy tym na anonimowe informacje z Białego Domu. Donald Trump mówi o spotkaniu z Władimirem Putinem od marca. To właśnie po marcowej rozmowie telefonicznej między dwoma przywódcami, rosyjskie media mówiły o zaproszeniu jakie Trump miał wystosować do rosyjskiego prezydenta.

Media twierdzą, że urzędnicy nie dowierzali informacjom rosyjskich mediów na temat zaproszenia Trumpa dla Putina. “Kluczowi doradca w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego” mieli odradzać prezydentowi USA taki ruch. Ponieważ to właśnie w marcu doszło do zmiany na tym stanowisku doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego, nie wiadomo czy urzędnik miał na myśli Herberta R. McMastera czy Johna Boltona, gdy mówił o kontestowaniu pomysłu spotkania z Putinem.

Według medialnych informacji, do spotkania przywódców mocarstw mogłoby dojść w lipca w czasie wizyty Trumpa w Europie, związanej z uczestnictwem w szczycie NATO.

112.ua/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply