Białoruska administracja wprowadziła ułatwienie w realizacji obejmującego cudzoziemców obowiązku meldunkowego.

Zgodnie z białoruskim prawem cudzoziemcy przebywający na terytorium Republiki Białoruś mają obowiązek zameldować się tymczasowo w miejscu rzeczywistego pobytu. Cudzoziemiec ma obowiązek dokonać w tego w odpowiednim wydziale Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, czyli w praktyce w komendzie milicji, w ciągu pięciu dni roboczych od swojego przyjazdu na Białoruś. Po obowiązkowej opłacie należało odstać swoje w kolejce do odpowiedniego okienka. Jednak białoruskie MSW odciążyło przyjezdnych od tej niedogodności.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak poinformował w czwartek portal planetabelarus.by cudzoziemiec będzie mógł dokonać na Białorusi meldunku za pomocą internetu i w dodatku za darmo. Na oficjalnym portalu białoruskiej administracji przyjezdny będzie musiał stworzyć swój profil powiązany z pocztę elektroniczną i wypełnić odpowiedni wniosek.

Pozostawiono możliwość osobistego meldowania się w odpowiednich wydziałach MSW. Przedłużenie czasu meldunku będzie wymagało osobistego stawienia się w tych urzędach. Obowiązek taki został utrzymany także dla cudzoziemców, którzy przybyli na Białoruś od strony Rosji.

Ostatnia decyzja jest kolejnym krokiem władz Białorusi na ożywienie turystyki w tym państwie. W 2016 roku zdecydowały one o uruchomieniu strefy bezwizowej w Grodnie i jego najbliższej okolicy. Podobną strefę utworzono również w obwodzie brzeskim. Obywatele 80 państw mogą też bez wizy poruszać się po całym terytorium Białorusi o ile przybędą samolotem na mińskie lotnisko. Maksymalny okres korzystania z ruchu bezwizowego to 30 dni.

planetabelarus.by/kresy.pl

 

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz