Zełenski poparł wprowadzenie wiz dla obywateli Rosji

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odpowiedział na obywatelską petycję z postulatem wprowadzenia wiz dla obywateli Rosji.

Na stronie internetowej prezydenta Ukrainy pojawiło się jego oficjalne oświadczenie, iż rozpatrzył on petycję jaką zainicjował jeden z obywateli NIkita Mazura. „Dziękuję wszystkim, którzy przyłączyli się do tej petycji za aktywne, obywatelskie stanowisko” – Zełenski napisał do inicjatora i tych, którzy petycję podpisali.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5959 PLN    (27.08%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„W kontekście rosyjskiej agresji na pełną skalę podnoszona sprawa jest ważna i pilna, dlatego popieram konieczność wzmocnienia reżimu kontroli wjazdu obywateli rosyjskich na terytorium Ukrainy” – zadeklarował jej prezydent. Zełenski dodał, że skierował już pismo do premiera Ukrainy Denysa Szmyhalowi aby rząd zajął się tą kwestią.

Jak podaje pisząca o sprawie agencja informacyjna UNIAN 23 lutego, dzień przed inwazją Rosji na pełną skalę, Zełenski powiedział, czy Ukraina rozważa wprowadzenie reżimu wizowego dla obywateli Federacji Rosyjskiej.

Natomiast w listopadzie ubiegłego roku Zełenski nie dał jednoznacznej odpowiedzi, czy będzie nalegał na wprowadzenie reżimu wizowego dla obywateli rosyjskich w odpowiedzi na petycję o ograniczenie wjazdu dla Rosjan, w obliczu rosyjskiej agresji w Donbasie i okupacji Krym.

Poparta przez Zełenskiego petycja została zarejestrowana 11 lutego, jak podała agencja informacyjna UNIAN. Do środy podpisało ją 25,1 tys. obywateli.

Czytaj także: Zełenski: Rosja ma w Donbasie 20 razy więcej sprzętu niż Ukraina

petition.president.gov.ua/unian.net/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz