Władze miasta Wuhan w którym po raz pierwszy pojawił się koronawirus SARS COVID-19 planuję przetestowanie wszystkich jego mieszkańców w ciągu 10 dni.

Tak radykalną decyzję władze Wuhan podjęły po tym gdy w mieście ujawniono kilku nowych nosicieli nowego koronawirusa. Pierwszy taki przypadek od 3 kwietnia ujawniono w niedzielę. Od tego czasu zarejestrowano jeszcze pięciu zakażonych na tym samym osiedlu – Sanmin. Władze miasta obawiając się drugiej fali pandemii w mieście zdecydowały się na szybkie przetestowanie wszystkich mieszkańców, jak podał w środę portal dziennika „South China Morning Post”.

 

Wuhan to wielkie przemysłowe miasto w którym żyje około 14 mln mieszkańców. Jego władze chcą poddać ich wszystkich, zarówno zameldowanych mieszkańców jak i przyjezdnych pracowników, testom wykrywającym RNA wirusa. Cała operacja ma zostać przeprowadzona w ciągu 10 dni.

Co ciekawe według gazety 89-letni mężczyzna, który był pierwszym wykrytym nosicielem z nowego ogniska dawał objawy zarażenia już w marcu. Tak długie nie wykrycie jego przypadku spowodowało szybką reakcję partyjnych władz miejskich, które zwolniły ze stanowiska pierwszego sekretarza osiedlowej organizacji Komunistycznej Partii Chin w Sanmin Zhanga Yuxina, za „słabe zarządzanie”. Służby medyczne zdążyły przetestować już 5 tys. mieszkańców tego osiedla.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5424.39 PLN    (24.65%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Wuhan, stolica prowincji Hubei, była pierwszą miejscowością w której odkryto koronawirusa  SARS COVID-19. Przez cały okres epidemii wykryto tam 50 339 przypadków zakażenia. Z powodu wirusa w mieście zmarło 3869 osób. Od 23 stycznia do 8 kwietnia miasto pozostawało w całkowitej blokadzie.

scmp.com/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz