Zmarł zarażony koronawirusem wicepremier Uzbekistanu

Nie żyje wicepremier Uzbekistanu Uktam Barnojew, u którego wcześniej wykryto koronawirusa. Polityk zmarł w Niemczech, gdzie przebywał na leczeniu.

Jak podała w niedzielę Gazeta.uz, w wieku 56 lat zmarł wicepremier Uzbekistanu ds. rozwoju sfer rolnictwa i żywności Uktam Barnojew. Pod koniec lipca u Barnojewa wykryto koronawirusa. Początkowo uzbecki polityk leczył się w prywatnej klinice Akfa Medline w Taszkiencie, a później kontynuował leczenie w Niemczech i w tym kraju zmarł.

Według Polskiej Agencji Prasowej Barnojew zmarł w wyniku powikłań po zarażeniu COVID-19.

Wicepremierem Uzbekistanu ds. rozwoju sfer rolnictwa i żywności Uktam Barnojew był od lutego 2020 roku. Od 6 lipca br. pełnił również funkcję przewodniczącego Federacji Hodowli Koni i Sportów Jeździeckich Uzbekistanu.

Od początku pandemii COVID-19 w Uzbekistanie odnotowano 51 235 przypadków zakażenia koronawirusem, wyzdrowiało 47 271 osób, zmarło 429 pacjentów. Wśród zmarłych byli przewodniczący parlamentu autonomicznej republiki Karakałpacja oraz szef administracji wilajetu bucharskiego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Iran: Co najmniej 13 dygnitarzy państwowych nie żyje, 11 jest zarażonych koronawirusem

Kresy.pl / gazeta.ua / rbc.ru / pap.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz