W niedzielę czeski resort zdrowia poinformował, że w ciągu doby w kraju zarejestrowano 2046 przypadków zakażenia koronawirusem.

Ministerstwo zdrowia Czech poinformowało w niedzielę o 2046 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem – podaje agencja „Reuters”. To o 65 mniej przypadków zakażenia mniej niż  piątek. Jest to jednak rekordowy przyrost w dniu wolnym od pracy, kiedy przeprowadza się mniej testów. W ostatnich 24 godzin w kraju z powodu choroby COVID-19 zmarły 4 osoby.

W Czechach aktualnie zakażonych jest 23 579 osób. Większość z nich posiada jedynie łagodne objawy. Hospitalizowanych jest 516 osób. 94 z nich to pacjenci w ciężkim stanie. Od początku pandemii w Czechach zmarło 499 chorych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Ponad tysiąc nowych potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem w Polsce

Od początku zeszłego tygodnia liczba zakażonych i hospitalizowanych w kraju znacznie wzrasta. We wtorek 8 września, dzienny przyrost zakażeń przekroczył 1 tys. W środę 16. września potwierdzono ponad 2 tys. nowych przypadków, dzień później – już 3 tys.

Dane resortu zdrowia wskazują, że aktualnie laboratoria przeprowadzają więcej testów. W sierpniu tylko raz ich dobowa liczba przekroczyła 10 tys. W minionym tygodniu nie spadała z kolei poniżej 16 800 testów dziennie. Rekord padł w czwartek – przeprowadzono ich 22 tys.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Rzecznik resortu zdrowia o rekordowej liczbie zakażeń: to efekt powrotu ludzi do normalnego życia

Najwięcej zakażeń odnotowywanych jest w Pradze. W ciągu tygodnia służby sanitarne potwierdziły tam 216 przypadków na 100 tys. mieszkańców. W stolicy Czech obowiązuje najwyższy stopień epidemiologicznego zagrożenia.

Zobacz także: Minister zdrowia: Szczepionka na koronawirusa będzie dostępna wiosną. Koszt – około 2 euro

reuters.com / pap / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz