Władze Tadżykistanu zobowiązały wszystkie rozgłośnie radiowe, zarówno publiczne jak i prywatne, do regularnych audycji w czasie których odczytywana będzie treść dzieł prezydenta tego państwa.

Rozgłośnie będą miały co robić, bowiem prezydent Tadżykistanu, Emomali Rahmon jest autorem 20 książek. Jak wynika z informacji tadżyckiej sekcji Radia Wolność – Radia Ozodi, władze śodkowoazjatyckiej republiki zobowiązały wszystkie rozgłośnie radiowe do prezentowania słuchaczom fragmentów dzieł jej prezydenta. Jak uzasadnia miejscowy Komitet do spraw Radia i Telewizji, praktyka taka „podwyższy świadomość i patriotyzm każdego obywatela”.

Jeśli rozgłośnie nie będą spełniać obowiązku grozi im odebrania licencji na nadawanie. Dyrektor państwowej rozgłośni Toczikiston, Farruha Zijewa zadeklarowała, że jej pracownicy przygotowali już dwa audiobooki z treścią książek napisanych przez prezydenta. Gotowe do nadawania są książki „Język narodu – bytem narody” oraz „Tadżycy w zwierciadle historii”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Piśmiennictwo Rahmona jest w Tadżykistanie tak poważane, że jedna z jego książek, wspomniana „Tadżycy w zwierciadle historii” doczekała się swojego pomnika. Wystawiono go w listopadzie zeszłego roku w mieście Hisar. Książka ta, opublikowana w 2002 roku doczekała się tłumaczenia na język angielski, francuski, rosyjski, niemiecki, chiński, arabski i perski. Pomnik waży tonę.

Czytaj także: Tadżykistan: Ślub na polecenie prezydenta kraju

lenta.ru/kresy.pl

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz