Ziemkiewicz: Polityczne spory pomiędzy posłami wybranymi z listy Kukiz’15 zagroziły istnieniu stowarzyszenia Endecja

Rafał Ziemkiewicz opublikował oświadczenie, w którym komentuje aktualny kryzys panujący w Stowarzyszeniu Endecja.

Jak napisał publicysta: „Warunki naszego funkcjonowania zmieniły się zasadniczo, ponieważ upadła koncepcja budowy wokół Pawła Kukiza i klubu parlamentarnego Kukiz’15 szerokiego, wielonurtowego ruchu obywatelskiego, w którym nasze stowarzyszenie miało być jedną z wyrazistych ideowo platform programowych.”

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

0 PLN    (0%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Ziemkiewicz uważa, że Paweł Kukiz „zdecydowany jest na budowę wokół siebie własnej 'pierwszej kadrowej’, wzorem Jarosława Kaczyńskiego i jego 'Zakonu PC'”. „W tak rozumianym Kukiz’15 jako stowarzyszenie nie mamy nic do roboty” – napisał Ziemkiewicz.

Ziemkiewicz proponuje wobec tego „oddzielenie Stowarzyszenia Endecja od wszelkich struktur politycznych”. Zapowiedział, że na najbliższym zarządzie Endecji będzie apelował „o rezygnację z członkostwa w Zarządzie i zawieszenie działalności w stowarzyszeniu kolegów, którzy piastują mandaty poselskie, wybór nowego tymczasowego przewodniczącego oraz jak najszybsze zwołanie Zjazdu, który pozwoli definitywnie uporać się z problemami organizacyjnymi”. Jednocześnie nie wykluczył powołania endeckiej struktury politycznej przez osoby wyznaczone przez zarząd. Jak jednak zastrzegł: „Nie jestem zainteresowany działalnością polityczną ani angażowaniem się w budowę projektów o charakterze partyjnym, ale w działalności społecznej i przygotowaniach do wyborów samorządowych na poziomie gminy i powiatu będę nadal w miarę posiadanego czasu i sił brać udział (mam nadzieję, że od przyszłego roku, dzięki zakończeniu prowadzonych obecnie prac, tych sił i czasu będę mógł poświęcić sprawie więcej).”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ziemkiewicz dla Kresów.pl: Widać było wzmożenie Waszczykowskiego ws. Ukrainy

Ziemkiewicz zaapelował również do działaczy Endecji o  „powstrzymanie się od wydawania politycznych oświadczeń, a szczególnie publicznych sporów o charakterze personalnym, które szkodzą nam wszystkim i nie prowadzą do niczego.”

Kresy.pl / Uziemkiewicza.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz