Gdy prezydent Emomali Rahmon dowiedział się, że wychwalający go młody nauczyciel jest kawalerem, nakazał znalezienie mu żony. Miejscowe władze błyskawicznie spełniły jego polecenie.

W miejscowości Zargar w Tadżykistanie odbył się ślub 23-letniego wiejskiego nauczyciela Saidszo Asrorowa z pielęgniarką miejscowej przychodni. Ślub między nieznającymi się młodymi zaaranżowano w ciągu zaledwie 10 dni na polecenie prezydenta kraju Emomaliego Rahmona.

Historia zaczęła się od udziału Asrorowa w wiecu z udziałem prezydenta. Młody człowiek z ręką na sercu deklamował peany na cześć głowy państwa: „Jako młody nauczyciel czuję się najszczęśliwszym człowiekiem, ponieważ spotkał mnie zaszczyt występowania przez Panem, szanowny przywódco narodu” – mówił Asrorow. W odpowiedzi usłyszał pytanie Rahmona, czy jest żonaty. Okazało się, że Asrorow jest kawalerem. Prezydent nagrodził młodego nauczyciela zegarkiem a miejscowej administracji nakazał znalezienie żony dla niego.

W ciągu 10 dni lokalne władze znalazły Asrorowowi żonę – pielęgniarkę z miejscowej przychodni. Państwo młodzi nie znali się wcześniej. Koszt uroczystości ślubnej także pokryły władze.

W sieci pojawiło się nagranie z ceremonii ślubnej. Niewyobrażalnie smutna panna młoda pytana, czy wywierano na nią nacisk, odpowiada: „w tym momencie – nie”.

Zaaranżowane małżeństwa są codziennością w Tadżykistanie, ale prawdopodobnie jest to pierwszy przypadek, gdy parę ludzi zeswatano na polecenie głowy państwa.

Korzystasz z portalu Kresy.pl
Wspieraj nas regularnie.

CZYTAJ TAKŻE: Prezydent Tadżykistanu utemperował Trumpa [+VIDEO]

Kresy.pl / YouTube / segodnya.ua

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz