Bernie Sanders wygrał w kolejnym stanie. W Nevadzie jego przewaga nad innymi politykami Partii Demokratycznej była wyraźna.

W sobotę prawybory wśród zwolenników Partii Demokratycznej odbyły się w zachodnim stanie Nevada. Zdecydowanie wygrał je najbardziej lewicowy z ubiegających się o mandat do startowania w tegorocznych wyborach prezydenckich Bernie Sanders. Poparcie dla niego, sięga już 46 proc. Kolejny kandydat – były wiceprezydent z czasów Obamy, reprezentujący liberalny główny nurt Joe Biden został daleko w tyle z poparciem na poziomie 19 proc.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Pete Buttigieg, otwarty homoseksualista, który dobrze poradził sobie w poprzednich turach prawyborów uzyskał w Nevadzie 15,4 proc. Elisabeth Warren również prezentująca lewicowe poglądy otrzymała 10,3 proc. Inna z liczących się kandydatek Amy Klobuchar ma na razie poparcie 4,5 proc. Tom Steyer otrzymał zaś 3,8 proc. Inni kandydaci otrzymali poniżej 1 proc. Głosy w ramach skomplikowanej procedury typu caucus nadal są przeliczane.

To trzecie prawybory w ramach procesu wyłaniania kandydata Partii Demokratycznej na prezydenta i drugie zwycięstwo Sandersa, który wcześniej odniósł sukces w New Hempshire. Zwycięstwo tak lewicowego kandydata, który sam określa się mianem „socjalisty” wywołały ostre reakcje liberalnych komentatorów. Chris Matthews prowadzący program publicystyczny w MSNBC porównał nawet zwycięstwo Sandersa w Nevadzie do zajęcia Francji przez hitlerowskie Niemcy.

Czytaj także: Bernie Sanders ostrzega Rosję przed mieszaniem się w wybory w USA

nbcnews.com/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz